ראדא צמחה ב-73% ברבעון הראשון של 2020 ועברה לרווח

הצמיחה נשענה על ביקוש למכ"מים טקטיים בארה"ב ■ דב סלע, מנכ"ל ראדא, מעריך שמגמת הביקוש תתחזק במקביל להתחלת הייצור הסדרתי ע"י לקוחות החברה

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק
מטוס ללא טייס. הקרב על השם
מטוס ללא טייסצילום: אלון רון

חברת ראדא עברה לרווח של 170 אלף דולר ברבעון הראשון של 2020, לעומת הפסד של 516 אלף דולר ברבעון המקביל ב-2019.

ראדא, שמנוהלת על ידי דב סלע, מפתחת מכ"מים יבשתיים להגנה על כלי רכב משוריינים - למשל במערכת החץ דורבן של תעש - ומתקנים אסטרטגיים, מכ"מים טקטיים לגילוי ונטרול של רחפנים וכלי טייס בלתי מאוישים וכן מוצרי אוויוניקה, הכוללים מקליטי וידאו דיגיטליים, ותחזוקה שוטפת של מערכות אוויוניקה למטוסי קרב.

הכנסותיה של ראדא צמחו ב-73% ברבעון הראשון של 2020 בהשוואה למקביל ב-2019 והסתכמו ב-15 מיליון דולר. סלע הסביר שהצמיחה החזקה נובעת מהשקעות שהחברה ביצעה בשנתיים האחרונות בתחום המכ"מים הטקטיים, בעיקר בארה"ב, לאחר שהחברה זיהתה את פוטנציאל השוק בתחום זה. סלע אמר שהחברה מתחילה לקטוף את הפירות מהשקעות אלו והעריך שהצמיחה ברבעון החולף היא התחלה למגמה מתמשכת יותר, לאחר שלקוחות הקצה של המכ"מים עוברים בהדרגה לייצור סדרתי - כך שבחודשים הקרובים החברה תחל לצבור הזמנות לשנים 2021 ואילך, בעיקר בארה"ב. הוא ציין שהמפעל של החברה בארה"ב קיבל תו תקן ISO והחל לספק ללקוחות.

מכ"מ MHR של ראדא
מכ"מ MHR של ראדא

הרווח הגולמי של ראדא גדל ב-71% ברבעון החולף בהשוואה למקביל ב-2019  והסתכם ב-5.4 מיליון דולר, שהם 35.7% מהמחזור בהשוואה ל-36.3% מהמחזור במקביל ב-2019. הגידול החזק בהכנסות וברווח הגולמי איפשר לראדא לעבור לרווח תפעולי סמלי של 46 אלף דולר ברבעון הראשון של 2020, לעומת הפסד תפעולי של 558 אלף דולר במקביל ב-2019.

סלע אמר שהחברה לא נפגעה עד כה ממשבר הקורונה, ממשיכה לייצר בתפוקה מלאה בישראל ובארה"ב,, הודות למעמדה כמפעל ביטחוני חיוני, והיא ערוכה לעמוד במועדי האספקה ללקוחותיה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker