פתאל מכניס את היד לכיס: יזרים כ-60 מיליון שקל לקבוצה שיוצאת לגיוס הון

קודם לגיוס, לפתאל היו יתרות נזילות של כ-820 מיליון שקל ■ החברה צופה כי תתחמש בכמיליארד שקל נוספים בעקבות מכירת נכסים, מימון מחדש, קבלת הלוואות בערבות מדינה וגיוס ההון ■ מניית פתאל יורדת ב-8%

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק
דוד פתאל
דוד פתאל, הבעלים של רשת פתאלצילום: עופר וקנין

רשת מלונות פתאל יוצאת לגיוס הון על מנת לצלוח את התקופה הקשה בשוק התיירות. החברה דיווחה על הנפקת זכויות של כ-100 מיליון שקל במטרה להגדיל את מקורותיה הכספיים. דוד פתאל, בעל השליטה, התחייב להשקיע בהנפקה כ- 57 מיליון שקל. ההנפקה תעשה עם הסכמת בעלי אג"ח סדרות ב' ו-ג' על ויתור זמני של חלק מאמות המידה. מניית פתאל יורדת ב-8%.

על פי הצעת פתאל, מחזיקי האג"ח יוותרו זמנית על בדיקת חלק מאמות המידה הפיננסיות עד וכולל הדו"חות הכספיים של החברה לרבעון הראשון של 2021. הם יהיו זכאים, בהתאם לשטר הנאמנות, לתוספת ריבית בגין אי עמידת החברה באמות המידה הפיננסיות או בגין הורדת דירוג, ככל שיהיו. הוויתור יחול אך ורק בנוגע לעילת העמדה לפירעון מיידי בגין אי עמידה באותם קובננטים וזאת בתקופת הוויתור בלבד.

"זימון אספת בעלי האג"ח והנפקת הזכויות שתעשה בד בבד עם אישור המחזיקים לוותר באופן זמני על בדיקת אמות המידה הפיננסיות, הינם צעדים נוספים במגוון הפעולות שעשתה, עושה ותעשה החברה בהתמודדותה עם השפעות משבר הקורונה על עסקיה ומתוך מחויבות למחזיקי איגרות החוב של החברה ושותפיה לדרך", אמר שחר עקה, דירקטור וסמנכ"ל הכספים של החברה.

מניית פתאל

"הגיוס נעשה מתוך הבנה, כי פעילות החברה כמו גם צמיחתה בשנים האחרונות לא תאפיין אותה ב-2020 והחברה תתקשה לעמוד בעיקר ב-EBITDA  אליו התחייבה בשטרי הנאמנות. המציאות החדשה אילצה אותנו מתחילת המשבר לצמצם בהוצאות החברה על ידי הפחתות שכר להנהלה הבכירה ועובדי החברה ולקיים סדרה של צעדי התייעלות. עם תחילת המשבר החברה סגרה מלונות בתפוסה נמוכה, הוציאה עובדים לחל"ת, השהתה תשלומי שכירות והיא פועלת  לקבלת הנחות ודחיית תשלום מרשויות במדינות בהן היא פועלת", הדגיש עקה.

בפתאל העריכו כי התוכנית האסטרטגית למכירת חלק קטן מבתי המלון, מימון מחדש לנכסים לא משועבדים והלוואות בערבות מדינה עשויים יחד עם ההנפקה להביא לתוספת מקורות כספיים של כמיליארד שקל. לפי החברה, סכום זה ויתרת הנזילות שבקופה - כ-820 מיליון שקל  - יאפשרו לה לעמוד בכל התחייבויותיה עד יוני 2021, גם אם לא תהייה התאוששות בענף.

פתאל עידכנה כי בהתאם להודעות גורמי ממשלה בארץ ובחו"ל, פעילותה צפויה להתחדש בסוף מאי ועד סוף יוני  2020, החברה צופה כי תפעיל 73 בתי מלון מתוך 183 בתי המלון של הרשת, אם כי הצפי הוא שבשלב זה שיעורי התפוסה במלונות שיפתחו יהיו נמוכים.

רשת מלונות פתאל, בשליטת משפחת פתאל (63.65%), הוקמה על ידי דוד פתאל במארס 1998 והיא מתמחה באמצעות תאגידים המוחזקים על ידה, בהחזקה, תפעול, שכירות וניהול מלונות בישראל ואירופה וכן ברכישה והקמה של מלונות חדשים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker