פרשת מידע הפנים באסם: קלימי, דקל וברק הורשעו בהסדר טיעון

שבוע לפני פרסום הדיווח המיידי, זאב קלימי עשה שימוש במידע פנים על עסקת מיזוג בין נסטלה לאסם ■ הוא רכש מניות אסם בסך כ-250 אלף שקל, ומסר את המידע לחבריו, בועז דקל ושלמה ברק, שרכשו מניות בסך כ-700 אלף שקל כל אחד

ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זאב קלימי
ביני אשכנזי

סוף לפרשת מידע הפנים בחברת אסם, היום (רביעי) הרשיע השופט בני שגיא, מבית המשפט המחוזי בתל אביב, את זאב קלימי, בועז דקל, ושלמה ברק. ההרשעה היתה במסגרת הסדר טיעון ולאחר הליך גישור, והיא בעבירות של שימוש במידע פנים במניות אסם לקראת רכישתה על ידי נסטלה ב-2016.

לפי כתב האישום, במהלך ינואר 2016, עשה קלימי, לשעבר מנכ"ל אלקטרה צריכה, שימוש במידע פנים שהגיע אליו מאדם באסם על עסקת מיזוג בין נסטלה לאסם, כשבוע לפני פרסום הדיווח המיידי בעניין עסקה זו. טרם פרסום הדו"ח רכש קלימי מניות אסם בסך כ-250 אלף שקל. הוא אף מסר את המידע לחבריו בועז דקל ושלמה ברק, שרכשו מניות אסם לפני בסך כ-700 אלף שקל כל אחד.

משרדי אסם בשוהםצילום: סטודיו אסם

כשבוע לאחר הרכישות דיווחה אסם על העסקה הצפויה. מניית אסם עלתה לאחר הדיווח ביותר מ-20%. בהתאם לכתב האישום, הנאשמים מכרו את המניות שרכשו במועדים שונים לאחר הדיווח. קלימי מכר את המניות ברווח של יותר מ-60 אלף שקל, דקל וברק הרוויחו כ-170 אלף שקל כל אחד.

העונש עדיין לא נקבע 

השופט בני שגיאצילום: תומר אפלבאום

הנאשמים הורשעו במסגרת הסדר טיעון בתום הליך גישור שנערך בין הפרקליטות לבין הסנגורים של הנאשמים. במסגרת ההסדר נקבע כי בעניינו של קלימי המדינה תבקש מבית המשפט להשית עליו עונש של תשעה חודשי מאסר בפועל, ואילו סנגוריו יבקשו מבית המשפט להסתפק בעבודות שירות. 

לגבי ברק ודקל המדינה תבקש מבית המשפט להשית על כל אחד מהם עבודות שירות, וסנגוריהם יבקשו מבית המשפט לגזור עונש שאינו קצוב לתקופה של מינימום זמן ורף פלילי, כך שהם יוכלו לבקש מבית המשפט לגזור עליהם עבדות לשירות הציבור ללא הרשעה. עם זאת, המדינה צפויה לבקש מבית המשפט להטיל קנסות כספיים על הנאשמים.

התיק נוהל על ידי עו"ד שירי גפני ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מיסוי וכלכלה. התיק נחקר על ידי מחלקת חקירות מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך. את זאב קלימי ייצגו עו"ד נתי שמחוני ועו"ד טל שחף, את בועז דקל ייצגו עו"ד אילן סופר, ועו"ד גיא וילף וספיר גבאי, ואת שלמה ברק ייצג עו"ד צביקה קלנג.

עורכי הדין שמחוני ושחף המייצגים את קלימי מסרו בשמו: "קלימי הודה במסגרת הסדר טיעון באירוע שהינו נחלת העבר ושאינו משקף כלל ועיקר את מהותו, רקעו ואורח חייו. אנו חדורי אמונה כי בסופו של יום, לאחר שנשטח את עמדתנו בפני בית המשפט, יושת עליו עונש עבודות שירות לתקופה קצרה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker