גבי חמני, המנכ"ל הפורש של בנק הפועלים בארה"ב, יצטרף לקרן הנדל"ן נורת'ווינד

חמני יעזוב את תפקידו עם תום חוזה כהונתו הנוכחי, ביולי הקרוב, לאחר 12 שנה שבהן הוביל את פעילות הבנק בארה"ב

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

גבי חמני, המנכ"ל הפורש של בנק הפועלים בארה"ב, יצטרף לקבוצת ההשקעות בנדל"ן נורת'ווינד (Northwind Group). חמני יעזוב את תפקידו כמנהל פעילות הבנק בארה"ב עם תום חוזה כהונתו הנוכחי ביולי הקרוב, לאחר 12 שנה שבהן הוביל את פעילות הבנק בארה"ב.

גבי חמני

נורת'ווינד, בניהולו של רן אליאסף, היא חברת השקעות שמתמחה בתחום הנדל"ן ופועלת ממנהטן מאז 2008. הקבוצה משקיעה בנכסי נדל"ן מגוונים באקוויטי ובחוב באזור המטרופולין של ניו יורק, וכמו כן מנהלת פעילות בתחום הדיור המוגן בארה"ב. לפי נורת'ווינד, מאז הקמתה היא היתה מעורבת ברכישה, ייזום, מימון, וניהול של נכסים בשווי של יותר מ-2.5 מיליארד דולר.

חמני יצטרף לצוות הניהול של קרן חוב חדשה מבית נורת'ווינד. הקרן - Northwind Debt Fund - מתמחה ברכישה ובייזום של חוב בכיר וחוב משני מגובה נדל"ן באזור המטרופולין של ניו יורק. הקרן תעסוק בין היתר במשכנתאות מדרגה ראשונה לנכסים מסחריים ולבנייני מגורים, בהלוואות גישור, ליווי בנייה ובחוב במצבים מיוחדים. הקרן הינה בהיקף של 220 מיליון דולר.

בחודש שעבר הודיע הפועלים כי הגיע להסכמות עם הרגולטורים בארה"ב לגבי סיום חקירת המס שהתנהלה נגדו - בגין סיוע ללקוחות אמריקאים בהעלמת מסים, בעיקר במהלך העשור הראשון של שנות ה-2000. בעקבות ההסכמות, עלות החקירה להפועלים הגיעה ל-874.5 מיליון דולר - סכום עתק של כ-3.1 מיליארד שקל.

חמני מסר: "בכוונתי לעזור להוביל את פעילות החוב של נורת'ווינד. בעשור האחרון הייתי עד להישגים ולצמיחה של נורת'ווינד, הן בתחום הנדל"ן בניו יורק והן בפעילות הענפה שפיתח בתחום הדיור המוגן. אני בטוח שנוכל להוביל את הקבוצה יחד להמשך צמיחה ושגשוג תוך הרחבה ניכרת של הפעילות בכל התחומים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker