ברקת לארקין ואקירוב: אוסר עליכם להתערב בכלל ביטוח

המפקח על הביטוח שלח לשניים מכתב שבו הבהיר כי אין להם היתר להתערב בפעילות חברת הביטוח ■ היו"ר דני נוה הודה כי בנו של ארקין פנה אליו על מנת להחליף את המנכ"ל

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
משה ברקת
משה ברקתצילום: אוליבייה פיטוסי

המפקח על הביטוח, משה ברקת, אמר אתמול (ב') כי "מנהל בכלל ביטוח שיקבל הוראות מאלפרד אקירוב או מורי ארקין יפוטר". כעת מתברר כי ברקת שיגר לשניים מכתב שבו דרש לא להתערב בנעשה בכלל ביטוח.

בכלל ביטוח הודיעו כי "ב-11 במאי 2020, בשעות הערב, התקבל אצל כלל ביטוח העתק ממכתבו של הממונה למשה (מורי) ארקין, שבו הוא מבהיר כי היתר האחזקה שניתן למר ארקין לאחזקת עד 8% ממניות החברה אינו מאפשר לו או למי מטעמו לפעול, לבד או יחד עם אחרים, באופן שיביא להכוונת פעילות החברה, בין היתר באמצעות מעורבות בתהליכי קבלת החלטות לגבי מינוי דירקטורים ונושאי משרה בה״.

אלפרד אקירובצילום: תומר אפלבאום
מורי ארקיןצילום: מוטי קמחי

יו"ר כלל ביטוח, דני נוה, הודה במכתב שפירסם אתמול כי בנו של ארקין פנה אליו על מנת להחליף את המנכ"ל יורם נוה, לאור הביצועים הכושלים של כלל ביטוח. היו"ר נוו הסביר כי הוא שוחח עם ארקין על הנושא שכן כיו"ר צריך לדבר עם כל בעלי המניות. ברקת יכול לכפות את רצונו על אקירוב וארקין, שכן הם מחזיקים מעל 5% ממניות החברה - והוא נתן להם היתר אחזקה. שלילת ההיתר תחייב אותם להוריד את אחזקתם מתחת ל-5%.

בעל מניות נוסף שהיה מעורב בניסיון ההדחה של המנכ"ל הוא אייל לפידות. אולם מאחר שלפידות מחזיק ב-4.9% ממניות החברה הוא לא נדרש להיתר אחזקה - ולכן לברקת אין שום יכולת לאכוף אליו את איסור ההתערבות כפי שעשה עם ארקין ואקירוב. במכתב ששלח היו"ר נוה הוא ציין כי הוא לא שוחח עם אקירוב על החלפת המנכ"ל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker