בשורה לעובדים הזרים: העברת כסף לחו"ל באמצעות אפליקציה - גם בלי חשבון בנק

במסגרת שיתוף פעולה חדש של בנק ירושלים עם חברת הפינטק ישראלית Rewire, תתאפשר העברת כספים לחו"ל ישירות מהכרטיס הנטען ■ האפשרות להעביר כסף לחו"ל באמצעות כרטיס אשראי הושקה לאחרונה גם על ידי חברת GMT, שמפעילה רשת צ'יינג'ים ברחבי הארץ

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
חקלאות עובדים זרים
חקלאות עובדים זריםצילום: אליהו הרשקוביץ

בשנים האחרונות מציע בנק ירושלים כרטיס נטען, שאליו מעבירים מעסיקיהם של עובדים זרים - שלמרביתם אין חשבון בנק בישראל - את המשכורת החודשית. כעת משיקים בבנק שיתוף פעולה עם חברת הפינטק Rewire, שבמסגרתו יוכלו העובדים גם להעביר את הכספים למשפחתם בחו"ל, באמצעות אפליקציה.

באפליקציה, העובדים יוכלו גם לראות גם מה הסטטוס של ההעברה ומהם שערי ההמרה. בבנק מדגישים כי דווקא בצל משבר הקורונה, שיתוף הפעולה יספק החדש מענה לצורך חשוב, ללא הגעה לסניפי הדואר או לסניפי חברות העברות הכספים. הכרטיס הנטען הוא מסוג מאסטרקארד, שמאפשר שימוש בו גם בבתי עסק בארץ ובעולם, והוא כרוך בדמי כרטיס חודשיים שיכולים להגיע ל-23 שקל.

גיל טופז, מנכ"ל בנק ירושלים, מסר: "הבנק מקדם שיתופי פעולה עם גופים רבים ומביא בשורה לקבוצה גדולה אוכלוסייה שנותרה ללא מענה, במיוחד בתקופת משבר הקורונה. הפתרונות הדיגיטליים מתאימים לאוכלוסיות מוחלשות שקשה להן לפתוח חשבון בנק או לשלם עבורו, כדוגמת עובדים זרים, וכעת הם מקבלים שירות פשוט, קל ומקצה לקצה".

טל רז, מנהלת תחום כרטיסי פריפייד בבנק, הוסיפה: "ב-2017 השקנו את כרטיסי המשכורת שזכו להצלחה, ועכשיו אנחנו פונים לאוכלוסיות חדשות שמעוניינות לשלוח כסף לחו"ל בנוחות וביעילות". לדבריה, הכרטיס הנטען מסייע גם למעסיקים, שמעבירים את המשכורות בצורה מסודרת ומתועדת, וגם משיג את המטרה של צמצום השימוש במזומן ומעבר לאמצעים דיגיטליים. עוד הוסיפה רז כי עבור עובד זר שעוסק בחקלאות בדרום הארץ, למשל, עד כה, כדי להעביר כספים למשפחתו הוא היה צריך לקחת יום חופש פעם בחודש כדי להגיע פיזית לסניפים במרכז הארץ. כעת, טרחה זו תיחסך ממנו.

Rewire היא חברת פינטק ישראלית שפועלת באירופה ובישראל מ-2015 ומאפשרת להעביר כספים מישראל באמצעות אפליקציה ליותר מעשר יעדים בעולם, ביניהם הפיליפינים, תאילנד, הודו, סין, סרי לנקה ונפאל. גיא קשטן, מנכ"ל החברה, הוסיף: "שיתוף הפעולה עם בנק ירושלים הינו צעד משמעותי במימוש חזון החברה להנגשת שירותים פיננסים למהגרי עבודה".

באחרונה, גם חברת GMT - שמפעילה כ-250 צ'יינג'ים ברחבי הארץ - השיקה פלטפורמה אינטרנטית להעברת כספים. השירות אפשרי באמצעות הרשמה באתר האינטרנט של החברה, והכסף מועבר באמצעות כרטיס אשראי, כחלופה להפקדת המזומן בסניפי החברה. לחברה, שמשמשת נציגות של חברת MoneyGram העולמית בישראל, יש כ-350 אלף נקודות קצה ברחבי העולם.  

העובדים הזרים בישראל מקבלים את משכורתם בשקלים, כך שנותר לראות עד כמה עמלות ההמרה יהיו זולות ביחס לתעריפי הדואר, כפי שמבטיחות החברות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker