קבוצת דלק מכרה מניות הפניקס ב-200 מיליון שקל

קבוצת דלק ממשיכה לממש נכסים כדי להגדיל נזילות: מכרה בעסקות מחוץ לבורסה את המניות האחרונות של חברת הביטוח הפניקס שהיו בבעלותה - המהוות 5% מהחברה

שתפו בפייסבוק
יצחק תשובה
יצחק תשובהצילום: דודו בכר

קבוצת דלק ממשיכה לממש נכסים כדי להגדיל נזילות. דלק, המנוהלת על ידי עידן וולס, מכרה בעסקות מחוץ לבורסה את המניות האחרונות של חברת הביטוח הפניקס שהיו בבעלותה - המהוות 5% מהחברה. מדובר במניות שהגיעו לקבוצת דלק במסגרת עסקות החלף שהקבוצה עשתה עם הבנקים.

המניות נמכרו תמורת כ-200 מיליון שקל. המכירה צפויה להניב לדלק תזרים של כ-60 מיליון שקל, שישתחרר כפיקדונות שדלק הפקידה בבנקים. בימים הקרובים יתברר אם דלק תפרע את ההלוואה מבנק לאומי, של 100 מיליון שקל, ובכך תשחרר שיעבוד של 5.7% מדלק קידוחים, בשווי של 280 מיליון שקל.

תשובה: "הבנקים לא רגועים"

בימים אלה מנסה דלק להגיע להסכמות עם מחזיקי האג"ח והבנקים, שהחברה חייבת להם כ-8 מיליארד שקל, כדי להגיע להסדר חוב משולב. אתמול (א') נערכה אסיפה של מחזיקי האג"ח של הקבוצה, שבמסגרתה אמר בעל השליטה, יצחק תשובה: "הבנקים בלחץ ועלולים לגרום לנזקים בלתי הפיכים. הם לא רגועים. ראינו כבר שסיטיבנק זרק מניות דלק קידוחים בלי התחשבות. בנק לאומי המשיך במסורת של סיטיבנק, ויש לנו אתו עדיין בעיות וחיכוכים. הבנקים האחרים ממשיכי לאיים. הם קוראים כל יום מה שאתם (מחזיקי האג"ח) מפרסמים, וזה לא גורם להם נחת. כשהם רואים את סיטיבנק ולאומי ואת מה שמחזיקי האג"ח אומרים - זו התשובה שלהם.

"אסור לנו להיות במצב שלא נגיע להבנה עם הבנקים. הם יזרקו (לשוק) את השעבודים, ואז נמצא את עצמנו בלי מניות דלק קידוחים ובלי מניות איתקה. ההבנה שגם מניות איתקה מוחזקות כשעבוד על ידי בנקים, שמתנהגים כפי שמתנהגים, זו סכנה ברורה. לכן, חייבים להגיע כמה שיותר מהר להבנות. אנחנו עושים הכול כדי לרצות ולהבטיח לכם כל מה שניתן על מנת שלא תיפגעו בכל צורה. כל היתר זה תלוי בכם", אמר תשובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker