ברקע המשבר - קרסו מצטיידת במזומן: גייסה 104 מיליון שקל

מחיר הרכישה למנייה במסגרת הנפקת הזכויות הסתכם ב-9.6 שקלים ■ כ-98% מבעלי המניות השתתפו בהנפקה, וניצלו את הזכות לרכוש מניות במחיר זה ■ בעלי השליטה והמנכ"ל השתתפו בגיוס בסך 57 מיליון שקל - ולא דוללו

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איציק וייץ, מנכ״ל החברהצילום: אלעד גוטמן

קרסו מוטורס, יבואנית רכבי רנו, ניסאן, אינפיניטי ודאצ'יה, דיווחה אמש (רביעי) כי השלימה גיוס הון בסך 104 מיליון שקל, בדרך של הנפקת זכויות. מחיר הרכישה למניה במסגרת ההנפקה היה 9.6 שקלים, וכ-98% מבעלי המניות השתתפו בהנפקה, וניצלו את הזכות לרכוש את המנייה במחיר זה.

גרעין השליטה בקרסו מוטורס, המורכב מחלק מבני משפחת קרסו, מחזיק ב-51.83% מהון המניות של החברה. בגרעין חבר גם מנכ"ל החברה, איציק וייץ, המחזיק ב-2.19% ממניות החברה. בעלי השליטה השתתפו בהנפקה בסך 57 מיליון שקל, בהתאם להתחייבות שנתנו מראש. הרכישה היא ביטוי של הבעת אמון של בעלי השליטה והמנכ"ל בפעילות החברה.

מניית קרסו צנח בכ-40% ב-12 החודשים האחרונים, ושוויה ירד ל-830 מיליון שקל. קרסו היא מיבואניות הרכב הגדולות בישראל. הפעילות המרכזית של החברה מתמקדת בייבוא ושיווק כלי רכב מתוצרת רנו, ניסאן, אינפיניטי ודאצ'יה לרבות מערך טרייד אין, בעיקר לצורך מכירת כלי רכב חדשים. קרסו היא זכיינית רנו-ניסאן בישראל.

קרסו גם מייבאת ציוד מכני הנדסי כבד, עוסקת במכירת מכוניות משומשות (באמצעות החברה הבת מרחבים), בעלת פעילות ליסינג והשכרת רכב (באמצעות חברת ליס פור יו), מייבאת משווקת ומוכרת כלי רכב דו-גלגליים וכלי רכב תפעוליים (באמצעות מטרו מוטור) ובעלת סוכנויות ביטוח ומימון (לרבות חברת המימון החוץ בנקאי אוטוקאש).

מנהלי קרסו מוטורס פותחים את המסחר בבורסה, בשנה שעברהצילום: גיא אסייג

קרסו הציגה בדו"חותיה ל-2019 גידול ברווחים ממכירת כלי רכב ל-373.5 מיליון שקל, לעומת כ-334 מיליון שקל ב-2018, הודות לשיפור ברווחיות המגזר. הרווח הנקי של החברה בשנת 2019 הסתכם ב-126.6 מיליון שקל, והושפע מהפסדים בסך כ-42.5 מיליון שקל, בגין הפרשי שער ונגזרים פיננסיים.

איציק וייץ, מנכ"ל החברה, מסר כי "הנפקת המניות מחזקת את מבנה ההון של החברה, מגדילה את נזילותה ומשפרת את גמישותה הפיננסית. אנו משוכנעים, כי קרסו מוטורס, כחברה איתנה ובעלת בסיס עסקים רחב וכשחקנית מובילה בשוק הרכב הישראלי, תצא מהתקופה הנוכחית מחוזקת, ותהיה ערוכה לשוב לפסי צמיחה כשהמשק בכלל ושוק הרכב בפרט ישובו לשיגרה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker