אמנון שעשוע משתלט על הבנק הדיגיטלי: רוכש את המניות של מריוס נכט

שעשוע התחייב להזרים לבנק הדיגיטלי 60 מיליון דולר כהון עצמי. נכט: "עוזב לפרויקטים חדשים ומשמעותיים בתחום הבריאות והביומד"

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
חדוה בר, אמיר ירון, מריוס נכט ואמנון שעשוע
מימין: נגיד בנק ישראל אמיר ירון, יחד עם מריוס נכט ואמנון שעשוע, בעת קבלת הרישיון לבנק הדיגיטלי הראשוןצילום: צילום: דוברות בנק ישראל

פרופ' אמנון שעשוע ירכוש את מניותיו של מריוס נכט בבנק הדיגיטלי - ויהפוך לבעל השליטה היחידי; שעשוע התחייב להזרים לבנק הדיגיטלי 60 מיליון דולר כהון עצמי.

בהודעה שנמסרה הערב לבנק ישראל הודיעו שני בעלי השליטה בבנק הדיגיטלי – מריוס נכט ופרופ' אמנון שעשוע, כי פרופ' שעשוע ייקח את הגה השליטה בבנק, ו"זאת על רקע רצונו של נכט להתרכז אישית וניהולית בפרויקטים חדשים ומשמעותיים בתחום הבריאות והביומד".

במסגרת ההסכמות, ירכוש שעשוע את מלוא מניותיו של נכט בגרעין השליטה בבנק הדיגיטלי. בכך, יהפוך שעשוע לבעל השליטה היחידי בבנק הדיגיטלי, ויקבל על עצמו את כל הכרוך בכך כלפי הבנק ובנק ישראל, כולל השקעה של 30 מיליון דולר נוספים (בנוסף ל-30 מיליון הדולר אליהם התחייב זה מכבר, כלומר סך הכל 60 מיליון דולר). ההסדר החדש כפוף לאישורו של בנק ישראל. 

מהבנק הדיגיטלי נמסר: "על אף משבר הקורונה, לאחר השלמת גיוס ההנהלה הבכירה, גייסנו בחודשיים האחרונים עשרות עובדים נוספים, בעיקר בתחומי פיתוח התכנה והדאטה. בימים אלו צוותי הבנק מסיימים את הגדרת המוצרים הבנקאיים, השירותים ותהליכי העבודה הרגולטורים, ומתחילים להקים את מחלקות הבנק לרבות מוקדי התמיכה והשירות ואת צוותי התפעול הבנקאי ועוד.

"במקביל חתם הבנק על הסכם הכרה הדדית בין-בנקאי שיאפשר ללקוחותיו למשוך מזומן מכספומטים של כל הבנקים בארץ. הבנק משלים בימים אלה את תהליך הצטרפותו כחבר בבורסה לנייירות ערך בתל אביב וכן את ההתקשרויות הנדרשות כדי לאפשר ללקוחותיו מסחר בבורסות נוספות בעולם.

מטעמו של מריוס נכט נמסר: "מריוס משוכנע שהבנק הדיגיטלי הוא פריצת דרך משמעותית והוא מאחל הצלחה גדולה לשותפיו שימשיכו להוביל את המיזם החשוב הזה בלעדיו." 

פרופ' אמנון שעשוע אמר על החלטתו לרכוש את השליטה ולהנהיג את הבנק הדיגיטלי: "התקופה האחרונה, חידדה אצלי את הרצון לחולל מהפכות טכנולוגיות שיסייעו לעצב את המציאות הפיננסית-צרכנית החדשה שלאחר משבר הקורונה. אני מאמין כי הבנק הדיגיטלי מהווה הזדמנות ייחודית להביא שינוי גדול למשק ולהצעיד את המערכת הפיננסית לעבר עתיד טכנולוגי וצרכני טוב יותר".

שוקי אורן, יו"ר הבנק הדיגיטלי מסר: "קיבלנו בהבנה את החלטתו של מריוס לסיים את חלקו בהקמת הבנק הדיגיטלי. מריוס, כיזם מוביל, תרם רבות להקמת הבנק. לשמחתנו, ההחלטה המשותפת נעשתה במחויבות הדדית להבטחת המשך המיזם החשוב להקמת בנק עצמאי דיגיטלי חדש בישראל. לשינוי הצפוי בהרכב השליטה אין השפעה על המשך תוכנית העבודה שלנו שמתבצעת ללא עיכובים או על תחילת מועד הפעילות המתוכננת במחצית השנייה של שנת 2021, כפי שכבר פורסם בעבר".

הבנק הדיגיטלי (שם זמני) הוא הבנק העצמאי הראשון המוקם בישראל מזה למעלה מ-40 שנה. בשונה מהבנקים הקיימים שהוסיפו ערוץ דיגיטלי לפעילות המסורתית שלהם, הבנק החדש יהיה דיגיטלי לחלוטין וללא סניפים. הבנק יציע שירותים מתקדמים, לרבות פתרונות אשראי גמישים ותחרותיים, לצד שירותי בנקאות סטנדרטים כגון ניהול חשבונות עו"ש, אשראי, ניהול פיקדונות וניירות ערך. הבנק החדש יפוקח ע"י בנק ישראל, והוא צפוי להיפתח במחצית השנייה של 2021.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker