איילה פארמה מתכננת לגייס 50 מיליון דולר בהנפקה בנאסד"ק

ההנפקה תתבצע על פי שווי שוק של 132 מיליון דולר לפני הגיוס ■ איילה פארמה שבה שותפות ענקיות הפארמה נוברטיס ו-BMS, מפתחת תרופות מותאמות אישית למחלות סרטן נדירות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תרופות
תרופותצילום: Ebrahim Noroozi/אי־פי

ההתאוששות של מדדי המניות המובילים בארה"ב סוללת את הדרך לחידוש ניסיונות ההנפקה של חברות ישראליות. חברת איילה פארמה פרסמה תשקיף, לקראת הנפקת 3.3 מיליון מניות במחיר של 16-14 דולר למניה - המתוכננת ליום שישי הקרוב. ההנפקה משקפת שווי חברה של 132 מיליון דולר לפני הגיוס ו-182 מיליון דולר אחריו. חתמי ההנפקה הם סיטי, ג'פריס ואופנהיימר.

איילה פארמה נתנה לחתמי ההנפקה אופציה לרכישת 500 אלף מניות נוספות, שהן 15% מהיקף ההנפקה לציבור, בתוך 30 יום במחיר ההנפקה, כך שאם האופציה תמומש יגדל הגיוס ב-7.5 מיליון דולר. בעלי המניות העיקריים של איילה פארמה הם קרן Israel Biotech (35% לפני ההנפקה), קרן איימון של מריוס נכט (25%), חברת הביטוח הראל (18.4%) ושתי ענקיות הפארמה בריסטול מיירס סקוויב (6.4%) ונוברטיס (7.8%).

איילה פארמה, שהוקמה ב-2017 וגייסה מאז 46  מיליון דולר, צברה הפסד של 40 מיליון דולר. החברה פועלת בתחום החם של אונקולוגיה מדייקת - כלומר, תרופות למחלות סרטן שמבוססות על מידע הנוגע למבנה הגנטי של החולה ונתונים על הקשר בין מבנה גנטי מסוים לסבירות שהחולה יגיב למנגנון הפעולה של התרופה. החברה מפתחת תרופות שמעכבות את האנזים Gamma secretase, המפעיל את החלבון Notch, שפעיל ביתר בסוגים מסוימים של סרטני מוצקים וסרטני דם.

ארבעת החלבונים ממשפחת Notch אחראים להעברת מסרים מהתא ואליו, והם מעורבים בתהליך התפתחות העובר והתמיינות התא, התפתחות מערכת העצבים וכן פעיל במערכת הלב והנשימה. בבני אדם בוגרים תפקידו מוגבל יחסית, אך הוא מגביר את פעילותו כתוצאה ממוטציות שהוא עובר. לכן, באיילה פארמה מעריכים כי בחולים שמתאפיינים בביטוי יתר של Notch יש סיכוי גבוה יותר שעיכובו יגרום לשליטה בתהליך הסרטני.

איילה פארמה, שמנוהלת על ידי ד"ר רוני ממלוק, מפתחת שתי תרופות שהיא קיבלה ב-2017 בהסכם רישוי מחברת BMS, בתמורה להקצאת מניות. המוצר הראשון והמוביל של החברה הוא AL 101, שמיועד לטיפול ב-ACC, שהוא סרטן נדיר של בלוטות הרוק. רק 1,200 איש מאובחנים בסוג זה של סרטן מדי שנה בארה"ב ו-900 חולי ACC מתים מדי שנה. כיום הטיפול היחיד הוא ניתוח להסרת הגידול והקרנות, אך עד היום לא אושרה אפילו תרופה אחת לטיפול במחלה.

איילה פארמה הציגה נתונים ראשונים מניסוי קליני בשלב השני בכנס האגודה האמריקאית לאונקולוגיה, שהתקיים ביוני 2019. לפי הנתונים שהוצגו, מבין 18 ממשתתפי הניסוי שעברו אנליזה - ארבעה חוו תגובה חלקית, אצל שבעה המחלה התייצבה, כך שב-60% מהחולים הושגה שליטה במחלה לאחר טיפול של שמונה שבועות. המוצר של איילה פארמה קיבל במאי 2019 מעמד של תרופת יתום מ-FDA, שמבטיח לה בלעדיות של שבע שנים לאחר תחילת שיווק התרופה.

התרופה השנייה שאיילה פארמה מפתחת היא AL 102, שפועלת במנגנון זהה כדי להגדיל את הביטוי של החלבון BCMA על מעטפת התא הסרטני בחולי סרטן הדם מיאלומה נפוצה ולהקל על השמדתם. איילה מפתחת תרופה זו בשיתוף עם חברת נוברטיס, שמפתחת גם היא תרופה למיאלומה נפוצה. איילה פארמה תשתמש בתמורת ההנפקה כדי לממן את הניסויים הקליניים בשתי התרופות המובילות שלה ולהיכנס לפיתוח תרופות מבוססות מסלול ה-Notch בהתוויות נוספות, כמו סרטן השד מסוגTriple Negative Breast Cancer (סוג של סרטן השד שזוכה באחרונה לריכוז משאבי מחקר גדולים משום שאין לו מענה תרופתי) ולוקמיה מסוג T-ALL.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker