אנלייט גייסה 75 מיליון שקל בהנפקה פרטית למוסדיים

הגיוס נעשה במסגרת הנפקה פרטית של 18 מיליון מניות, שהן 2.3% מהונה של החברה במחיר של 4.1 שקלים למניה, המשקף הנחה של 4% על מחיר המניה לאחר סיום המסחר אתמול

יורם גביזון
מייסדי אנלייט, מימין: צפריר יואלי, גלעד יעבץ, עמית פז
מייסדי אנלייט, מימין: צפריר יואלי, גלעד יעבץ, עמית פז צילום: אנלייט
יורם גביזון

חברת האנרגיה המתחדשת אנלייט גייסה 75 מיליון שקל בהנפקה פרטית של 18 מיליון מניות, שהן 2.3% מהונה של החברה, לאחר ההקצאה למשקיעים מוסדיים במחיר של 4.1 שקלים למניה.

מחיר זה משקף הנחה של 4% על מחיר המניה עם סיום המסחר אתמול. המניות חסומות לשישה חודשים וישתחררו בהדרגה לאחר תקופה זו.  

אנלייט, שמנוהלת על ידי גלעד יעבץ, ציינה שהמשקיעים בהנפקה הפרטית נמנים עם הגופים המוסדיים המובילים, ובהם גם גופים שהנם כיום בעלי עניין בחברה. המשקיעים המוסדיים, שכבר היום בעלי עניין באנלייט, הם הפניקס (8.6%), הראל (8.1% ), מגדל (8.1%) ומיטב דש (9.6%).

אנלייט ציינה כי דירקטוריון החברה סבור שהנפקה תסייע לחיזוק מבנה ההון של החברה לצורכי המשך ייזום, פיתוח והקמה של צבר הפרויקטים המשמעותי של החברה. אנלייט חתמה במחצית אפריל 2020 על הסכם אופציה לרכישת פרויקט סולארי קרקעי בהונגריה, שהספקו 25 מגה-ואט. הפרויקט זכה במכרז תעריף, ומצוי בהליכי פיתוח מתקדמים.

בהנחה שאנלייט תממש את האופציה לרכישת הפרויקט ותקים אותו, יהיה זה המתקן הסולארי הרביעי של החברה בהונגריה, לאחר שהשלימה ב-2019 את הקמתם של שלושה מתקנים שהספקם 57 מגה-ואט. אנלייט מחזיקה ב-50.01% משלושת הפרויקטים, שהוקמו בעלות של 57 מיליון שקל, כולל השקעה של 14 מיליון שקל מהונה העצמי של אנלייט.

שלושת הפרויקטים זכאים לתעריף מובטח של 10 יורו סנט לקילו-ואט שעה לתקופה של 20 שנה מיום ההפעלה המסחרית, והניבו הכנסה של 6 מיליון שקל ורווח תפעולי תזרימי (Ebitda) של 80% מההכנסות ב-2019.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker