השניידמנים מצרפים את דיסקונט קפיטל כשותף בחברת הארנק הדיגיטלי נימה

דיסקונט קפיטל רוכשת 15.5% מנימה תמורת השקעה של 5.25 מיליון שקל ולפי שווי חברה של 28.5 מיליון שקל ■ לנימה ארנק דיגיטלי המשמש בעיקר אוכלוסיות שאין להן חשבון בנק, כמו עובדים זרים

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
עובדי נימה עם המנכ"ל, משה קמחי (במרכז)
עובדי נימה עם המנכ"ל, משה קמחי (במרכז)

בני הדודים מוקי ודורון שניידמן מצרפים את דיסקונט קפיטל, זרוע ההשקעות הריאליות,בנקאות להשקעות וחיתום של דיסקונט, כשותפה בחברת הסטארט-אפ הישראלית נימה (Neema). דיסקונט קפיטל רוכשת 15.5% מנימה תמורת השקעה של 5.25 מיליון שקל ולפי שווי חברה של 28.5 מיליון שקל.

נימה מוחזקת כיום (100%) על ידי ביטוח ישיר השקעות פיננסיות, שבעצמה מוחזקת ב-93% על ידי צור שמיר וב-7% ע"י לאומי פרטנרס.

נימה מעניקה שירותים פיננסיים גלובליים ומתמחה במתן שירותי ארנק דיגיטליים והעברות כספים לאוכלוסיות המוגדרות כ-Under Served, אוכלוסיות שאינן מקבלות מענה מספק במערכת הפיננסית הקיימת, כמו עובדים זרים ואחרים.

מנכ"לית דיסקונט קפיטל הילה חימי
מנכ"לית דיסקונט קפיטל הילה חימיצילום: ללא קרדיט

השירותים הפיננסיים של נימה משמשים כיום כתחליף לחשבון בנק שבאמצעותו ניתן לבצע תשלומים ולהעביר כספים בישראל ובעולם. משתמשי נימה מפקידים כסף בארנק הדיגיטלי, וממנו ניתן לבצע את הפעולות הנדרשות לניהול כספיהם, בהן העברת כספים לחו"ל, הוספת אמצעי תשלום (לדוגמת כרטיס אשראי) והעברת כספים בין כלל משתמשי נימה בעבור דמי שימוש. כיום מפעילה נימה אפליקציית ארנק דיגיטלי שמשרתת בעיקר את קהילת העובדים הזרים בישראל, שמתקשים לפתוח חשבון בנק מקומי.

בדיסקונט קפיטל, המנוהלת על ידי הילה חימי אלפרט, מציינים כי הם רואים בהשקעה זו "הזדמנות אסטרטגית להרחיב את מתן השירותים הפיננסים של קבוצת דיסקונט לקהל לקוחות חדש, לייצר סינרגיה עם שירותים פיננסים נוספים שמציעה קבוצת דיסקונט ולחבור לקבוצת צור שמיר בהרחבת מעגל הלקוחות והשירותים שתציע נימה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker