קסטרו מכרה לדמרי את בניין מטה החברה בבת ים בכ-140 מיליון שקל

על הקרקע, בשטח של 7,500 מ"ר, שוכן בניין המטה של קסטרו ■ במסגרת הסכם המכירה, קסטרו תמשיך לשכור מהקונה את משרדי מטה החברה הממוקמים בחלק מהקרקע הנמכרת

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדמיה של בניין מגורים במטה קסטרו בבת ים
הדמיה של בניין מגורים במטה קסטרו בבת ים

קבוצת קסטרו-הודיס דיווחה היום (א') על הסכם למכירת זכויותיה בקרקע בבת ים לי.ח דמרי בכ-140 מיליון שקל. התמורה תשולם בשני תשלומים: הראשון, בסך של 49 מיליון שקל, שולם היום ומוחזק בנאמנות עד לרישום הערת אזהרה לטובת הקונה; תשלום שני, בסך של 91 מיליון שקל, ישולם במועד מסירת הקרקע, לא יאוחר מ- 120 יום ממועד החתימה כל הסכם המכירה.

על הקרקע, בשטח של 7,500 מ"ר, שוכן בניין המטה של קסטרו. במסגרת הסכם המכירה, קסטרו תמשיך לשכור מהקונה את משרדי מטה החברה הממוקמים בחלק מהקרקע הנמכרת.

הקרקע רשומה בספרי קסטרו לפי שווי של כ-44 מיליון שקל. בגין המכירה, ובכפוף להשלמתה, צפויה קסטרו לרשום בדוחותיה הכספיים רווח לפני מס בטווח שבין כ-21 מיליון שקל לכ-39 מיליון שקל, בין היתר כתלות בגובה תשלומי המסים הסופיים שייקבעו לחברה בגין העסקה.

מניית קסטרו

קסטרו סיימה את 2019 בהפסד עמוק של 84 מיליון שקל. ההפסד שחק את הונה העצמי של החברה ל-540 מיליון שקל. המאזן של קסטרו כולל נכסים בלתי מוחשיים ונכסי מס בשווי כולל של כ-250 מיליון שקל. כלומר, ההון העצמי המוחשי שלה נמוך – ומסתכם בכ-300 מיליון שקל. המימוש יסייע להגדיל את ההון ולהצטייד במזומנים.

רון רוטר משנה למנכ"ל של קבוצת קסטרו-הודיס, ציין: "אנו ממשיכים במלוא המרץ במימוש תוכנית אסטרטגית להתמודדות החברה עם השלכות משבר הקורונה, להערכתנו כתוצאה מהעסקה, ובכפוף להשלמתה, תיווצר לחברה יתרת מזומנים חיובית בסך של בין כ-65 מיליון שקל לכ-83 מיליון שקלף שתצטרף ליתרות הקיימות של החברה ותשמש לצרכי החברה השוטפים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker