מידרוג מעניקה למנורה דירוג AA2 לקראת הנפקת אג"ח

מידרוג: "מעריכים שלמיתון הצפוי, לצד האטה ניכרת במסירות כלי הרכב ברבעונים הראשון והשני של 2020, תהיה השפעה שלילית על העסקים והפרמיות של מנורה ביטוח ושומרה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית מנורה מבטחים ברמת גןצילום: עופר וקנין

לקראת גיוס של 150 מיליון שקל באג"ח, קבעה חברת הדירוג מידרוג דירוג AA2 לאג"ח של מנורה מבטחים עם אופק דירוג יציב. מדובר באחד הדירוגים האחרונים שנותן אבי בן נון, סמנכ"ל מידרוג, שבקרוב יעבור לשמש כמנהל הסיכונים של חברת הביטוח כלל ביטוח.

במידרוג כתבו: "אנו מעריכים כי למשבר הקורונה תהיה השפעה מהותית על תוצאות החברות המוחזקות של החברה ועל יכולתן לחלק דיווידנדים לשירות החוב בחברה ב-2020 מעבר להיקף הדיווידנדים שחולקו כבר, כאשר האי ודאות לגבי המשך השנה ו-2021 עדיין גבוהה. דירוג החברה נתמך באחזקת שליטה בשלוש אחזקות ליבה בעלות איכות אשראי טובה יחסית - מנורה מבטחים ביטוח (Aa2.il, יציב), מנורה מבטחים פנסיה וגמל ושומרה חברה לביטוח".

במידרוג הוסיפו כי "אנו מעריכים שלמיתון הצפוי, לצד האטה משמעותית בהיקף מסירות כלי הרכב ברבעונים הראשון והשני של 2020, תהיה השפעה שלילית על היקפי העסקים והפרמיות של מנורה ביטוח ושומרה. מנגד, אנו מעריכים כי תחול השפעה מקזזת של קיטון בהיקף התביעות כתוצאה מהקטנת הנסועה וירידה בשכיחות תאונות הדרכים".

מנורה ביטוח ושומרה דיווחו בדו"ח התקופתי ל-2019 על אומדן שעשו בסמוך למועד אישור הדו"ח, לפיו ההשפעה על ההון כתוצאה מהפסדים בתיק הנוסטרו נאמדות בסך של כ-300 מיליון שקל (לאחר מס) וכ-85 מיליון שקל, בהתאמה. במידרוג ציינו כי "אנו מעריכים כי חלקו כבר הוחזר עם העליות בשוקי ההון במהלך אפריל 2020"

במידרוג מניחים כי פוטנציאל היקף החלוקה מהמבטחים יוותר מוגבל ותנודתי ב-2021-2020 ומקור הדיווידנדים העיקרי לחברה יוותר מנורה פנסיה וגמל, כפי שבא לידי ביטוי בהיקף הדיווידנדים המשמעותי שחילקה מאז 2015.

עם זאת, נציין כי כתוצאה ממשבר הקורונה מנורה פנסיה וגמל דיווחה על קיטון בהיקף הנכסים המנוהלים בשיעור של כ-10% בסמוך למועד פרסום דו"חותיה הכספיים ל-2019, הפסדים בתיק הנוסטרו של כ-12 מיליון שקל וגידול בסכומי הפדיונות במוצרי הגמל וההשתלמות. כמו כן, העלייה בשיעור האבטלה עלולה להוביל לקיטון בהפקדות למוצרים שבניהול החברה.

במידרוג כותבים כי "בחודש מארס 2020 חילקה מנורה פנסיה וגמל דיווידנד בסך 120 מיליון שקל, שלא נלקח בחשבון בתרחיש הבסיס האחרון של מידרוג, כך שיחסי שירות החוב צפויים להמשיך ולהיות טובים ביחס לדירוג".

במידרוג הוסיפו כי "נכון ל-31 בדצמבר 2019, לחברה כרית נזילות בהיקף מהותי של כ-345 מיליון שקל, המהווה כ-140% משירות החוב (קרן וריבית) הצפוי בשנתיים הקרובות. כרית נזילות זו מהווה כרית ביטחון הולמת כנגד שחיקה בנראות הדיווידנדים, או אירועים חד פעמיים ובלתי צפויים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker