תיקון משמעותי בשוקי ההון: באפריל הקופות נצבעו בירוק

קופות הגמל וקרנות ההשתלמות במסלול הכללי השיגו תשואה חיובית של 5.1% - כך עולה מהערכות ראשוניות של מיטב דש

ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בורסת טוקיו
ג'ניה וולינסקי

באפריל חל תיקון משמעותי בשוקי ההון, ואחרי שבמארס איבדו כ-9% בממוצע, קופות הגמל וקרנות ההשתלמות במסלולים הכלליים הוסיפו באפריל 5.1%, כך עולה מהערכות ראשוניות של מיטב דש. טווח התשואות במסלולים הכלליים נע בין 4.6% ל-5.6%. 

המסלולים המנייתיים שאיבדו במארס כ-17.9% בממוצע, השיגו באפריל תשואה חיובית ממוצעת של כ-9%, בטווח שבין 11%-7%. תשואה של 2.7% נרשמה לקופות הגמל המדדיות בממוצע, ותשואה ממוצעת של 2.8% לקופות הגמל השקליות.

מדד ת"א 35

התוצאות לא מפתיעות לאור העליות החדות באפריל. למשל בארה"ב מדד הדאו עלה ב-11.1%, מדד ה-S&P 500 עלה ב-12.7%, ומדד הנאסד"ק עלה ב-15.4% - שיעורי העליות הגבוהים ביותר בחודש אחד מזה שלושה עשורים.

גם בישראל נרשמה מגמה חיובית חזקה באפריל, כשמדד ת"א 35 עלה ב-7.2%, מדד ת"א 125 התחזק ב-10.2%, ומדד ת"א 90 עלה בשיעור של 17.7%. מגמה החיובית התקבלה גם באג"ח הקונצרניות, ומדדי התל בונד עלו ב-3.6%-3.4% כל אחד. באיגרות החוב הממשלתיות נרשמה גם כן מגמה חיובית בשיעור של 2.2%.

בסיכום השליש הראשון של השנה, המהפך באפריל צמצם את הפסדי קופות הגמל הכלליות לתשואה שלילית ממוצעת של 6.1% מתחילת השנה. במסלולים המנייתיים התשואה השלילית מתחילת השנה היא 14.8% בממוצע. בקופות המדדיות מתחילת השנה התשואה היא שלילית ועומדת על 2.2% בממוצע ובמסלולים השקליים התשואה היא חיובית בממוצע של 1.2%.

עו"ד נמרוד ספיר, מנכ"ל איגוד בתי ההשקעותצילום: רז רוגובסקי

"התשואות הגבוהות של קופות הגמל בחודש אפריל הוכיחו שוב עד כמה חשוב שהציבור יקבל החלטות בשיקול דעת ולא בפזיזות", אמר בהקשר זה עו"ד נמרוד ספיר, מנכ"ל איגוד בתי ההשקעות. הוא הוסיף כי "כמו במשברים קודמים ראינו כי לא ניתן לתזמן את השוק. מי שמיהר לפדות חסכונות, הפסיד את הריאלי והעליות החדות של חמשת השבועות האחרונים ורק קיבע את הפסדיו. את התשואה על החסכונות וביצועי התיקים יש לבחון לאורך שנים לשם קבלת החלטה שקולה". לדבריו, "ראינו בתקופה זו את החשיבות שבהתייעצות עם גורמי מקצוע, שבמקרים רבים מנעו הפסדים לחוסכים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker