אוויר לנשימה: הבורסה קוראת לממשלה להנפיק אג"ח לטובת עסקים קטנים ובינוניים

איתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה: "היקף הסיוע הנדרש עומד על כ-30 מיליארד שקל והמדינה הקצתה 8 מיליארד בלבד. הצלת העסקים הקטנים והבינוניים והשבת האמון של בעליהם, קריטית ביכולת המשק להתאושש מהמשבר"

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנה עצמאים משבר קורונה
הפגנת העצמאים בתל אביבצילום: אוהד צויגנברג

הבורסה לניירות ערך קוראת היום (ב')  לממשלה לצאת מיידית להנפקת איגרות חוב בהיקף של 22 מיליארד שקלים עבור קרן ייעודית, בהשתתפות הציבור הרחב והמשקיעים המוסדיים.

לפי ההצעה, יש לרתום את הנפקת איגרות החוב - כלי המשמש באופן קבוע את הממשלה והחברות לגיוס כספים בימי שגרה - באופן ייעודי לטובת העסקים הקטנים והבינוניים. את המנגנון שלפיו יחולקו הכספים שיגוייסו לקרן, משאירים בבורסה להחלטות הממשלה בהמשך וכעת מתמקדים בצורך בהרחבת הסיוע הכספי.

מנכ"ל הבורסה, איתי בן זאב
מנכ"ל הבורסה, איתי בן זאבצילום: ניר קידר

בבורסה מעריכים כי היקף הסיוע הנדרש לעסקים הקטנים והבינוניים עומד על כ-30 מיליארד שקל. "עד כה המדינה הקצתה סכום נמוך בהרבה, של כ-8 מיליארד שקל עבור מטרה זו. בירוקרטיה וחוסר יעילות גרמו לכך שמרבית העסקים עדיין לא קיבלו סיוע, לא בדרך של מענק ולא בדרך של הלוואה", נמסר. עוד מוסיפים בבורסה כי "שוק איגרות החוב הממשלתי בבורסה הוא אחד הפעילים בעולם ומהווה את אחת החוזקות של מדינת ישראל". 

איתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה, הוסיף: "על הממשלה לנקוט בצעד מיידי ואפקטיבי להצלת רבבות עסקים קטנים ובינוניים הנלחמים על חייהם. הצלת העסקים הקטנים והבינוניים והשבת האמון של בעליהם, קריטית ביכולת של המשק כולו להתאושש מהמשבר בו הוא נמצא. אנו בטוחים כי גיוס ייעודי באמצעות הבורסה והקצאה מהירה ויעילה של הכספים, יוכל לתת אוויר לנשימה לרבים מהעסקים הקטנים והבינוניים. אנו מבטיחים לעשות הכל על מנת להוציא לפועל את הפתרון באופן מהיר ופשוט".

בכוונת הבורסה לצאת בקמפיין ציבורי כדי לקדם את הרעיון. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker