ברקת סובב את דירקטוריון מגדל: הדחת היו״ר ניר גלעד תבוטל

ברקת, שגילה כי היו"ר של חברת ביטוח מודח בהודעה במייל - בניגוד לפרוטוקול המקובל שלפיו יש להתייעץ עמו מראש - כתב לחברי הדירקטוריון לשנות את החלטתם

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר גלעדצילום: ליאור מזרחי
אסא ששון

במכתב ששלחו היום (ראשון) למפקח על הביטוח משה ברקת, הבהירו חברי דירקטוריון מגדל אחזקות כי ההדחה של יו״ר מגדל ביטוח, ניר גלעד, לא תוכל להתבצע לפחות עד סוף השנה. ״נבקש להבהיר כי בנוגע למגדל ביטוח, נפעל לפי הנחיות הפיקוח ובכלל זה בהתאם למכתב ששלחת ביום חמישי האחרון", נכתב. 

ביום חמישי, לאחר ישיבת דירקטוריון חשאית, הודיע דירקטוריון מגדל אחזקות, חברת האם של מגדל ביטוח, שהוחלט להדיח את גלעד. בדיווח לבורסה הסביר הדירקטוריון את סיבת ההדחה בשורה של טענות. ברקת, שגילה כי יו"ר של חברת ביטוח מודח בהודעה במייל, בניגוד לפרוטוקול המקובל שלפיו יש להתייעץ איתו מראש, שיגר מכתב לדירקטוריון מגדל שבו הוא הסביר שהדחה אינה מקובלת עליו וכי הוא מצפה מהדירקטוריון לשנות את החלטתו.

הממונה על שוק ההון, משה ברקתצילום: דוברות משרד האוצר

״הפסקת כהונה של יו"ר או מנכ"ל מגדל ביטוח בתקופה שעד תום 2020 ייראו על ידי הממונה כפעולות שפוגעות בניהול התקין של החברה, כמשמעותה בסעיף 65 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסים (ביטוח) התשמ"א – 1981", נכתב מטעם ברקת. כמו כן, הוא הורה לדירקטוריון להודיע לו באופן מיידי על פרסום סדר יום לישיבות הדירקטוריון, שנושאים אלה ייכללו בה. במקביל, החל היום ברקת לזמן את הדירקטורים המשותפים במגדל אחזקות ובמגדל ביטוח לבירור סיבת ההדחה.

בשעות הבוקר עוד ניסו בדירקטוריון מגדל אחזקות לעמוד על הרגליים האחריות ולטעון כי חברת מגדל אחזקות אינה נתונה תחת פיקוחו של ברקת, אולם עד מהרה הם הבינו שמאחר ודירקטוריון אחזקות משמש כאספה הכללית של חברת מגדל ביטוח, הם תחת סמכותו. כתוצאה מכך, הם נאלצו לחזור בהם ולבטל את הדחתו של גלעד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker