200 מעובדי הראל לא יחזרו מחל"ת לעבודה

בתחילת המשבר הוציאה הראל לחל"ת 900 עובדים, 700 מהם יחזרו לעבוד בתחילת מאי. המהלך לווה בקיצוץ שכר למנהלים ולעובדים

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מישל סיבוני, מנכ"ל הראל
אסא ששון

חברת הביטוח הראל מתחילה להתכונן לחזרה לעבודה. החברה דיווחה היום כי 700 מתוך 900 העובדים שיצאו לחל"ת ישובו לעבודה בתחילת מאי כאשר 22% ממהעובדים שהוצאו לחל"ת - לא יחזרו לעבוד.

בהראל מסבירים כי על מנת לאפשר זאת, החליטה הקבוצה על שורת קיצוצים, בעיקר בשכר המנהלים והבעלים. ההחלטה אושרה ע"י דירקטוריון החברה.

מלבד 200 העובדים שלא חוזרים לעבוד, תבצע החברה קיצוצי שכר בשנה הקרובה, באופן הבא: שכר הבעלים ב-20%,  שכר המנכ"ל ב-10%, שכר המנהלים הבכירים ב-7% ושכר הדירקטורים ב-7%. זאת בהמשך לבקשת הדירקטורים להשתתף בתכנית ולתרום את חלקם.

עוד הוחלט כי בשנים 2021 ו-2022 לא תהיינה תוספות שכר לכלל מנהלי ועובדי החברה, ומכל עובד המשתכר מעל השכר הממוצע במשק ינוכו ארבעה ימי חופשה בסך הכל בשנה הקרובה (עד מאי 2021). בנוסף, מכל עובד המשתכר מתחת לשכר הממוצע במשק ינוכו שני ימי חופשה בשנה הקרובה. כמו כן, ייערכו התאמות וקיצוצים בהוצאות החברה לספקיה.

הראל החליטה להיפרד מכ-200 מעובדיה, המהווים כ-4% מכ-5,000 עובדי החברה. החברה ציינה עוד כי היא תקים קרן הלוואות כדי לסייע לעובדים המצויים בקשיים ואשר יסיימו את העסקתם בחברה.

מנכ"ל קבוצת הראל, מישל סיבוני, אמר: "לצערי, משבר הקורונה פגע בהראל, כמו במשק כולו. שורת הצעדים הרוחבית עליה החלטנו נועדה להגדיל ככל הניתן את מספר העובדים שישובו מחל"ת לעבודה בחברה. הצעדים כוללים פגיעה מידתית בכל מי שמתפרנס מהראל, ובעיקר במנהלים ובבעלי החברה. כולם נכנסים מתחת לאלונקה, ללא יוצא מן הכלל.

"אנו רואים באנשי הראל נכס מרכזי, וסברנו כי בעת הזו מוטלת עלינו חובה מיוחדת לנסות ולשמור על פרנסתם של כמה שיותר עובדים. לצערי, הראל נאלצת להיפרד מ-200 מעובדיה ועל מנת להקל עליהם היא תעמיד לרשותם קרן הלוואות על מנת לתמוך בהם בתקופה לא פשוטה זו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker