אף אחד לא חסין: בנק לאומי שולח כ-100 עובדים זמניים הביתה

בבנק מועסקים 3,000-2,000 עובדים זמניים ■ לפני כחודש הודיע הבנק כי העובדים, כולל חברי ההנהלה, יקבלו כמחצית מהמענק שהיו זכאים לו בעקבות תוצאות 2019 ■ לאומי: "מדובר בתהליך מתמיד, המתקיים מדי שנה"

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חנן פרידמן
מיכאל רוכוורגר

בנק לאומי מצמצם בכ-100 איש את כמות העובדים הזמניים המועסקים על ידו בתפקידים שונים. זאת, כחלק מהליכי התייעלות המבוצעים בלאומי, וכן כדי לחסוך בהוצאות בתקופה זו של התפשטות נגיף הקורונה, שיפגע גם ברווחיות של הבנקים, בהם לאומי. בשנה שעברה הציג הבנק רווח נקי שיא של כ-3.5 מיליארד שקל.

בלאומי  מועסקים 3,000-2,000 עובדים זמניים מתוך 9,239 עובדים שהועסקו בו בסוף 2019. כשעובדים זמניים מתקבלים לעבודה בבנק, הם מודעים לכך שאם לא יקבלו קביעות תוך כמה שנים - העסקתם תיפסק. ייתכן שגם בבנקים נוספים במערכת יבחרו לבצע צעדים דומים.

לפני כחודש, עם התפשטות נגיף הקורונה, הודיע לאומי, שמנוהל על ידי חנן פרידמן, כי כל עובדי הבנק, כולל חברי ההנהלה, יקבלו כמחצית מהמענק שהיו זכאים לו בעקבות תוצאות 2019, שהיו תוצאות שיא בבנק, במטרה להקטין בהוצאות.

לאומי היה מהבנקים הבולטים במערכת שביצעו במהלך השנים האחרונות מהלכי התייעלות משמעותיים. אלה כללו צמצום כוח אדם של יותר מ-3,500 איש, סגירה של יותר מ-65 סניפים, צמצום שטחי נדל"ן בישראל ובחו"ל, מעבר לתהליכים דיגיטליים ועוד.

צעדים אלה סייעו לירידה בהוצאות שכר, לצד גידול בהכנסות מפעילות בנקאית, הביאו לשיפור ניכר ביחס היעילות התפעולית (יחס בין הוצאות להכנסות תפעוליות) בלאומי מכ-67% לפני כשבע שנים  לכ-57% בסוף 2019. 

לפני התפרצות נגיף הקורונה, לאומי תיכנן להמשיך השנה בצעדי התייעלות הן באמצעות צמצום כוח אדם, והן באמצעות תהליכים המבוצעים בחטיבת התפעול. כעת, בעקבות המשבר, חלק ממהלכים אלה מואצים וחלק מואטים.

מלאומי נמסר כי "מדובר בתהליך מתמיד, המתקיים מדי שנה. מטבע הדברים, הבנק אינו יכול להעניק קביעות לכלל העובדים הזמניים המסיימים את תקופת הסכם ההעסקה שלהם, וזאת כדי להתאים את גודלו של הבנק ומצבת כוח האדם שלו לשינויים התכופים ולצרכים המשתנים של המערכת. חשוב לציין כי הדבר ידוע מראש לאותם העובדים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker