ועד עובדי אל על לנתניהו: במקום פיטורים המוניים - תדרשו קיצוץ בשכר הבכירים

הוועד מוחה על כך שלא שותף בשיחות ההנהלה והאוצר על תוכנית ההתייעלות ■ הוא מתנגד נחרצות לדרישת האוצר לפיטורים נרחבים של עובדים ששכרם נמוך כתנאי לסיוע ממשלתי

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טיסת חילוץ של אל על, החודש. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: דוברות אל על
יורם גביזון

ועד עובדי אל על, בראשות שרון בן יצחק, פנה באי-מייל לראש הממשלה, בנימין נתניהו, כדי שיתערב במגעים לקבלת סיוע ממשלתי לחברה. הוועד מבקש מנתניהו לקיים את הבטחתו מ-1 במארס 2020, יממה לפני הבחירות האחרונות, שלפיה ידאג לעובדי אל על וימנע את קריסת החברה. בן יצחק מבקש מנתניהו להנחות את הגורמים הרלוונטיים במשרד האוצר לתת לאל על סיוע כספי מיידי, כולל מענק.

באי-מייל מתרעם בן יצחק על כך שנציגות עובדי אל על אינה שותפה בשיחות הנערכות בין משרד האוצר להנהלת החברה מאז פרוץ משבר הקורונה. ועד העובדים מבקש להציג בפני האוצר את תוכנית ההתייעלות הכלכלית שהוכנה על ידו, בסיועו של פרופ' ירון זליכה.

הוועד מוחה נגד דרישות נציגי האוצר מההנהלה לבצע פיטורים המוניים כתנאי למתן סיוע כספי, ומדגיש - "דרישה זו חסרת היגיון לחלוטין". כחלופה, מציע הוועד לדון בשמירת מקומות עבודתם של העובדים המוחלשים - ובמקום זאת לבצע קיצוץ משמעותי בשכרם של בעלי השכר הגבוה.

עובדי אל על מזכירים לנתניהו כי בחברה מועסקים 6,500 עובדים ואלפי עובדים נוספים בחברות הבנות, כולל עולים חדשים ואוכלוסיות מוחלשות כלכלית; וכן שקיומה של החברה הוא מקור פרנסה עקיף לאלפי משפחות נוספות. הוועד מדגיש כי מעל מחצית מעובדי החברה שמבצעים את מלאכתם במקצועיות, ביעילות ובמסירות מוחלטת, משתכרים שכר מינימום.

לדברי הוועד, "בעת הנוכחית אנו עדים לכך שמרבית הממשלות ברחבי העולם מסייעות לחברות התעופה במתן מענקים כספיים, ואף מתנות את מתן המענקים הללו בשמירה על מקומות העבודה של עובדיהן; ואילו בארץ, למרות שהמדינה מחזיקה מניית זהב בחברה, משרד האוצר דן אך ורק באפשרות לתת לחברת אל על סיוע כספי בדמות מלווה, שתמורתו נדרשת התייעלות מאסיבית חסרת היגיון, שבבסיסה פיטורים המוניים של עובדים ששכרם נמוך".

עוד נכתב כי "עובדי חברת אל על עושים מאמצים אדירים לסייע לתושבי המדינה וזאת ניתן לראות היטב לאורך שנות קיומה של אל על, ובפרט בעת הנוכחית, כשעובדי החברה מסכנים את חייהם ונרתמים לביצוע טיסות חילוץ של ישראלים שנתקעו בחו"ל לאחר פרוץ משבר הקורונה, וכן מפעילים טיסות מטען רבות שנועדו להביא לארץ מוצרים חיוניים, כולל תרופות ומכשור רפואי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker