שלי אפלברג
שלי אפלברג

בזמן שמחירי הנפט למסירה צללו אתמול לשפל היסטורי, והזהב השחור נמכר במחיר שלילי של 37 דולר לחביתדור אלון, שבשליטת הרבוע כחול, דיווחה כי תרשום הפסד מצטבר בסך 6.5 מיליון דולר. ההפסד נרשם בגין אחזקה של 900 חוזים למסירה במאי ויוני שאותם רכשה החברה באפריל ובמארס, ומימשה בימים האחרונים. מדובר בהפסד של כ-6 דולרים לחבית.

דור אלון רוכשת דלק בכ-500 מיליון דולר, לפיכך אין זה הפסד דרמטי עבורה.  ברשות החברה עדיין מוחזקים 600 חוזים עתידיים על נפט מסוג ברנט לחודשים יולי, אוגוסט וספטמבר. האחזקה בחוזים העתידיים על נפט ודלקים מסוגים שונים משמשת את החברה ככלי אסטרטגי להגנה על מחירי הדלקים באופן שוטף. ככל חברות הדלק בישראל, דור אלון משתמשת בחוזים כדי לקבע את מחיר הנפט שאותו היא קונה.

בעת רכישת החוזים העריכו מנהלי החברה כי החזרה המשק לפעילות תתרחש מוקדם משהיא קרתה בפועל. בימים האחרונים פעלו בדור אלון לסגור את פוזיציות הרכישה בשל חשש לירידות נוספות. אלה צפויות משום שהפעילות הכלכלית בארה"ב מבוששת לבוא בשעה שמלאי הדלקים במדינה מלא, ולא ניתן לאחסן דלקים נוספים.

בחברה מעריכים שמחירי הדלקים יעלו בשעה שהחזרה לשגרה כלכלית תתגבר ולכן ממשיכים להחזיק בחוזים עתידיים נוספים. אם תחזיות אלה יתממשו בדור אלון עשויים לראות רווח מהפוזיציה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker