מליסרון מבצעת מימון מחדש ב-850 מיליון שקל

בחברת הקניונים הגדולה בישראל מנסים להתמודד עם המשבר והקשיים הפיננסיים שהוא מציב, בעוד הקניונים נותרים סגורים ■ במליסרון מבינים שדרך היציאה מהמשבר לא תהיה קלה - מבחינתם כדאי להצטייד במזומן ולדחות את תשלום החובות לשלב מאוחר יותר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קניון רמת אביב

מליסרון ממשיכה לארגן את חובותיה בעקבות משבר הקורונה. הבוקר (ב') דיווחה החברה כי חוב בסך של 650 מיליון שקל של החברה, שאמור להיפרע בנובמבר 2020, יקבל מסגרת חדשה וגבוהה יותר - 850 מיליון שקל וייפרע בנובמבר 2021. החוב מיועד לרכישת קניון רמת אביב ונלקח מבנק לאומי.

מתוך סכום האשראי, 200 מיליון שקל ישמשו את החברה לצרכיה ואילו 650 מיליון שקל ישמשו לסגירת ההלוואה המקורית. החברה לא מציינת איך השתנתה הריבית בעקבות ההנדסה הפיננסית החדשה.

מניית מליסרון

נציין כי מי שמבצעת את המימון מחדש היא חברת קניון רמת אביב. להבטחת מסגרת האשראי החדשה תוסיף חברת קניון רמת אביב לשעבד את זכויותיה בקניון רמת אביב וכן תועמד ערבות של החברה לטובת בנק לאומי. המימון מחדש של מליסרון מבנק לאומי מקל עליה את עומס פרעון החובות ב-2020 בכ-35%.

מליסרון היא חברת הקניונים הגדולה בישראל, וככזאת היא מוצאת את עצמה מתחילת המשבר במצב מאתגר. הקניונים סגורים, בעלי החנויות הודיעו כי הם לא ישלמו את דמי השכירות, ולמרות זאת החברה אמורה לתחזק באופן מינימלי את הקניונים כדי שיוכלו לפעול באופן תקין. 

קניון רמת אביב של מליסרוןצילום: ניר כפרי

מליסרון מצטיידת במזומנים כבר תקופה ארוכה - בסוף פברואר היא גייסה אג"ח בסך של 400 מיליון שקל. נראה כי בחברה מבינים שדרך היציאה מהמשבר לא תהיה כל כך קלה, ובזמן שהמזומן הוא מלך כדאי להצטייד בו ולדחות את תשלום החובות לשלב מאוחר יותר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker