פי קרדיה, המוחזקת על ידי כלל ביוטכנולוגיה, גייסה 27 מיליון דולר

החברה הודיעה כי השלימה את הגיוס בהובלת קרן ההשקעות Sofinova Partners ולפי שווי של 50 מיליון דולר ■ אחזקות כלל ביוטכנולוגיה בחברה יירדו ל-6%

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
 ניתוח לב פתוח בבית חולים וולפסון
ניתוח לב פתוח בבית חולים וולפסון. החברה מפתחת צנתר לשיפור פעילות המסתם האורטלי ללא צורך בניתוחצילום: קובי קלמנוביץ

פי קרדיה (Pi Cardia) הודיעה כי השלימה גיוס של 27 מיליון דולר בהובלת קרן ההשקעות Sofinova Partners. החברה, המוחזקת בידי כלל ביוטכנולוגיה מקבוצת לן בלווטניק (47%), קיבלה 15.5 מיליון דולר מההשקעה כעת, ותקבל בתוך שנה 11.5 מיליון דולר נוספים.

פי קרדיה מפתחת צנתר ממוזער המיועד לטיפול בחולים הסובלים מהצרות המסתם האורטלי בלב, הנובעת מהסתיידות של העלים המרכיבים את המסתם באופן שמקטין את זרימת הדם דרך אבי העורקים לגוף. שיפור תפקוד המסתם על ידי הגדלת גמישות עלי המסתם מבוצע על ידי יצירת חתכים בהסתיידויות העלים באופן שלא פוגע בתפקוד המסתם וסביבתו. השיפור האמור בתפקוד המסתם, באופן שמגדיל את שטח הפתיחה שלו, נעשה ללא צורך בהחלפה של המסתם בניתוח לב פתוח או בהליך צנתורי מורכב ויקר יחסית שבו מותקן מסתם מלאכותי בגוף החולה.

במאי 2018 הודיעה החברה על גיוס חולה ראשון בניסוי קליני לבחינת ה- Performer Leaflex - צנתר לב המיועד לטיפול בחולים עם היצרות קשה במסתם האורטלי הלבבי. בעקבות הגיוס תרד אחזקתה של כלל ביוטכנולוגיה בחברה מ-15% במישרין ובעקיפין ל-6% במישרין ובעקיפין. על פי הערכות, ובהתחשב בהמרה בדיסקאונט של הלוואות המירות שניתנו על ידי בעלי מניות קיימים והקצאת אופציות, הגיוס בוצע לפי שווי חברה של 50 מיליון דולר אחרי ההשקעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker