מנורה מבטחים מציעה ללקוחותיה הלוואה של 10,000 שקל ללא ריבית

הלוואה תינתן למי שמחזיק בקרן השתלמות במנורה מבטחים, שצבורים בה יותר מ-50 אלף שקל והוותק שלה לפחות חמש שנים. ניתן יהיה להחזיר את ההלוואה ללא ריבית לאחר שנה, או להאריכה לחמש שנים נוספות בריבית פריים

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
בית מנורה מבטחים ברמת גן
בית מנורה מבטחים ברמת גןצילום: עופר וקנין

חברת הביטוח מנורה מבטחים הודיעה היום כי על רקע משבר הקורונה, היא תאפשר למי שמשקיעים אצלה את קרן ההשתלמות שלהם לקחת הלוואה של 10,000 שקל לשנה - כשהחברה תישא בעלות הריבית במקום העמית.

ההלוואה תינתן רק למי שבקרן ההשתלמות שלו יותר מ-50 אלף שקל, והוותק שלה לפחות חמש שנים – כך שבתום השנה תהפוך נזילה. בתום שנה ניתן יהיה להחזיר את ההלוואה ללא תשלום ריבית או לפרוס את ההחזר על פני חמש שנים נוספות, בתשלום של ריבית פריים (1.6%, נכון להיום).

חוסכים ועמיתים בקרנות פנסיה, קופות גמל וביטוחי מנהלים זכאים ליהנות מהלוואות שניתנות להם כנגד כספי החיסכון שצברו ומשמשים בטוחה להחזרי ההלוואות. היות שההלוואות ניתנות כנגד כספי החיסכון, הסיכון לאי-פירעון נמוך, ובהתאם - גם הריביות על ההלוואות נמוכות יחסית. עד לאחרונה ניתן היה לקחת הלוואה על 80% מהסכום הצבור הנזיל. לפני כחודש, על רקע הירידות החדות בשוקי ההון, הגבילו חלק מבתי ההשקעות וחברות הביטוח את התקרה ל-50% וחלקם אף הקפיאו זמנית את מתן ההלוואות כנגד הקופות. במנורה, ההגבלה על הלוואות מקרן ההשתלמות או קופת הגמל הנזילה היא עד 50% והריבית שתשולם בגין ההלוואה היא ריבית פריים.

קרן הפנסיה של מנורה מבטחים היא הגדולה בישראל ומנהלת נכסים בשווי של 130 מיליארד שקל. איתי יעקב, משנה למנכ"ל מנורה מבטחים פנסיה וגמל, מסר: "בימים מאתגרים אלו אשר עוברים על הציבור הישראלי, בחרנו להטיב עם לקוחות החברה בקרנות ההשתלמות".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker