זה מה שיביא קהל? אפליקציית פיי של לאומי תאפשר חלוקה לתשלומים

בנק לאומי משיק שירות חדש לעסקים זעירים, שכולל אפשרות של חלוקה לתשלומים מצד הלקוחות ■ בנוסף, עבור עוסקים שהם לקוחות הבנק, מגבלת התשלומים השנתית תוגדל מ-50 אלף שקל למיליון שקל

ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אפליקציית תשלומיםצילום: בלומברג
ג'ניה וולינסקי

על רקע משבר הקורונה ולאור המעבר של עסקים וצרכנים רבים לשירותים ומוצרים מקוונים בתקופה זו, בנק לאומי משיק היום (א') אפשרות חדשה של חלוקה לתשלומים באפליקציית התשלומים פיי. לקוחות של עסקים זעירים יוכלו לחלק עסקה של 2,000-400 שקל לעד חמישה תשלומים, ובעל העסק יקבל את הסכום המלא מיידית, ללא עמלה.

על פי הבנק, הוא נושא בעלות של הקדמת התשלום אבל הסיכון שהלקוח לא יעמוד מאחורי התשלום הוא על מנפיק כרטיס האשראי. המנפיק יכול להיות גם בנק לאומי אבל גם כל בנק אחר או חברת כרטיסי האשראי, במקרה של כרטיסים חוץ בנקאיים.  

"בתוך משבר הקורונה, אנחנו מנסים להבין את הצרכים ואת המציאות המשתנה, וראינו שהרבה מאוד עסקים שנתנו שירותים פנים מול פנים וקיבלו גם מזומן וגם צ'קים המציאו את עצמם מחדש, וכעת צריכים פתרון לתשלום מרחוק" אומר שי גפן, מנהל התשלומים בבנק לאומי. לדבריו, הם זיהו את הצורך של עוסקים לחלק עסקות לתשלומים וביצעו פיתוח מהיר כדי לכלול את הפונקציה באפליקציה, שמתבססת על אפשרות החלוקה לתשלומים בכרטיס האשראי, שהוא הבסיס לתשלום באמצעות האפליקציה.

עוד הודיע לאומי כי בשלב ראשון הוחלט להגדיל ללקוחות הבנק את מגבלת הסכום השנתי שהם יכולים לקבל באמצעות האפליקציה, שכיום מסתכם ב-50 אלף שקל בשנה, למיליון שקל בשנה. בהמשך, לפי הבנק, תיבחן העלאת תקרת התקבולים השנתית גם ללקוחות שאר הבנקים.

מגבלת הסכום שעסקים זעירים יכולים לקבל דרך האפליקציה נובעת מכללי איסור הלבנת הון, בשל הליך הזיהוי המקל אותו עוברים לקוחות ברישום לאפליקציה. בפייבוקס מאפשרים לעוסקים זעירים להרחיב את הסכום המקסימלי שניתן לקבל דרך האפליקציה ל-150 אלף שקל בשנה, תוך ביצוע תהליך זיהוי מורחב יותר.

פיי היא אחת משלוש אפליקציות התשלומים של הבנקים שפועלות כיום בישראל, בנוסף לביט של בנק הפועלים ופייבוקס של בנק דיסקונט. האפליקציה המובילה במספר ההורדות היא ביט - עם יותר מ-3 מיליון הורדות - ואחריה פיי ופייבוקס עם כ-2 מיליון הורדות כל אחת.

פיי בינתיים נמצאת פחות בשימוש ביחס למתחרותיה וכפי הנראה המהלך גם נועד להבליט את יתרונותיה על פניהן. לפי נתוני חברת סימילר ווב, המתייחסים למשתמשי אנדרואיד, בחודש מרץ הורידו את ביט כ-200 אלף משתמשים, ומספר המשתמשים הפעילים בה באותו חודש היה 51 אלף איש. אחריה ממוקמת פייבוקס, עם מספר הורדות של 88 אלף וכ-21 אלף משתמשים פעילים במרץ. את פיי הורידו לפי הנתונים 23 אלף איש, עם כ–4 אלפים משתמשים פעילים בממוצע בחודש מרץ.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker