יורם גביזון

גם אחרי קפיצה של 26% בחודש האחרון מעריכים בבנק ההשקעות נידהם כי יש למניית טאואר פוטנציאל לעלייה נוספת. נידהם נותן למניית טאואר המלצת קנייה במחיר יעד של 27 דולר, שגבוה ב-51% ממחירה הנוכחי של המניה לאחר נפילה של 4.7% אמש.

בנידהם מזכירים כי יצרנית השבבים האנלוגיים טאואר אישררה באחרונה את תחזיתה לרבעון הראשון של 2020, והעריכה שתציג ברבעון השני של 2020 צמיחה בהשוואה לרבעון הראשון של השנה. בנוסף העריכה כי הצמיחה האורגנית בהכנסותיה ב-2020 תהיה בשיעור דו ספרתי נמוך. תחזית זו מעודדת במיוחד נוכח אזהרות ההכנסות של יצרניות שבבים רבות אחרות.

מניית טאואר

להערכת נידהם, עוצמת הביקוש לשבבים המיועדים למרכזי נתונים תקוזז חלקית על ידי חולשה בשוק המכשירים הניידים ומוצרי הצריכה. ההחלטה לאשרר את תחזית ההכנסות לרבעון הראשון של 2020 נבעה בעיקר מהגידול בביקוש לשבבי SiGe שמסוגלים להעביר נתונים במהירות של 100 ג'יגה בייט לשנייה. שבבים אלה מיועדים לשימוש במרכזי נתונים בשל פרישה של סיבים אופטיים כחלק מהקמת רשתות תקשורת סלולריות מהדור החמישי.

לפי בנק ההשקעות, השילוב בין סיבים אופטיים לשבבי SiGe יהיה דומיננטי ברשתות 5G. ההתאוששות בביקוש לשבבי SiGe קוזזה חלקית בירידה בביקוש לשבבי תקשורת מסוג RF SOI שמיועדים בעיקר לטלפונים סלולריים על שבב. בנידהם מעריכים כי הביקוש לטלפונים סלולריים יתאושש במחצית השנייה של 2020 ואתו גם הביקוש לשבבי RF SOI של טאואר בטכנולוגיה של 200 ו-300 מ"מ.

בבנק טוענים כי טאואר תהיה אחת הנהנות העיקריות מהמעבר לרשתות 5G, הן בתחום הטלפונים הסלולריים והן בתחום תשתיות התקשורת. בנידהם מעריכים שהגידול החזק בנפח התקשורת ברשתות 5G יגרום לגידול של 13% בשנה במכירות של שבבי תקשורת מסוג RF SOI שהם בין החוזקות של טאואר. מההיבט של תשתית התקשורת רשתות תקשורת מהדור החמישי מגדילות את מספר החיבורים ואת קצב תקשורת הנתונים מ-10 ג'יגה בייט בשנייה ל-25 ג'יגה בייט בשנייה.

מעבדה של טאוארצילום: אייל טואג

להערכת הבנק, העוצמה של טאואר בשבבי SiGe ובשבבי SiPho ממצבת את החברה היטב כדי לקטוף את הפירות מפרישת רשתות 5G. בבנק ההשקעות מציינים כי האיתנות הפיננסית הגבוהה של החברה תקל עליה להתמודד עם זעזועים כתוצאה מהרעה בסביבה המקרו כלכלית העולמית. איתנותה מתבטאת בך שהיא מחזיקה מזומנים בשווי גדול פי שלושה מהחוב הפיננסי שלה, ושהיחס בין החוב הפיננסי נטו לרווח התפעולי התזרימי (Debt/Ebitda) הוא 0.9 בלבד.

בנידהם מציינים שכל המפעלים של טאואר פועלים כיום באופן מלא וללא כל פגיעה כתוצאה ממשבר הקורונה והחברה אינה סובלת משיבושים בשרשרת האספקה שלה. גורם אחר שמקל על החברה להתמודד עם משבר הקורונה היא העובדה שמפעליה פזורים בישראל, יפן וארה"ב ופיזור זה מקטין את ההשפעה הפוטנציאלית של שיבושים בעתיד.

מחיר היעד של נידהם מבוסס על מכפיל 13.6 לרווח הנקי הצפוי של טאואר על בסיס Non GAAP ב-2021 שהוא 1.8 דולר למניה, בתוספת מזומן בשווי של 4 דולרים למניה. מכפיל זה משקף את הלחץ על המכירות והרווחיות שנובע מהצמצום בעסקיו של המפעלים ביפן שמייצרים עבור פנאסוניק. מצד שני, מכפיל זה משקף את ההתאוששות בביקוש לשבבי SiGe הודות להשקעות במרכזי נתונים ולגידול בכושר הייצור של שבבים בטכנולוגיה של 300 מ"מ. הרווחיות הגולמית של טכנולוגיה זו גבוהה מהרווחיות הגולמית הממוצעת של הפעילות הכוללת של טאואר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker