אלשטיין סיכם עם הבעלים של תנופורט על מכירת ישפרו תמורת 800 מיליון שקל

על פי ההסכם, נכסים ובניין שבשליטת אדוארדו אלשטיין, תמכור את מלוא הבעלות על ישפרו לאנשי העסקים כידן דהרי וירון אדיב ■ מגה אור וביג, שהיו אמורות לרכוש את ישפרו אך נסוגו, עדיין רשאיות להודיע עד שבוע הבא כי הן מעוניינות להשלים את העסקה

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
בעלי השליטה בתנופורט: כידן דהרי (מימין) וירון אדיב
בעלי השליטה בתנופורט: כידן דהרי (מימין) וירון אדיבצילום: ישראל הדרי

אדוארדו אלשטיין, בעל שליטה בקבוצת אי.די.בי, חתם ערב חג הפסח על הסכם מותנה למכירת מלוא הבעלות של נכסים ובניין על חברת ישפרו הפרטית (100%) לאנשי עסקים כידן דהרי וירון אדיב, תמורת 800 מיליון שקל.

מדובר בסכום הנמוך ב-55 מיליון שקל מזה שהיה אמור לקבל על ישפרו ממגה אור וביג, שנסוגו מהרכישה בעקבות משבר הקורונה. מגה אור וביג עדיין רשאיות להודיע כי הן מעוניינות להשלים את העסקה, עד יום שני הבא 20 באפריל 2020.

אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי
אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.ביצילום: עופר וקנין

דהרי ואדיב הם בעלי השליטה בחברת הנדל"ן תנופורט הפרטית, שאיגרות החוב שלה נסחרות בבורסה. בעת החתימה על העסקה, השניים הפקידו צ'ק בנקאי של 50 מיליון שקל. הם צריכים להעביר את שאר הסכום עד מארס 2021 לכל המאוחר, ואם לא יעשו זאת עד סוף 2020 - הם יצטרכו להפקיד 100 מיליון שקל נוספים. השניים שמרו לעצמם את האופציה להעביר את מניות ישפרו לתוך תנופורט, וכן להכניס שותף בשיעור של 49.9%.

שווי הנדל"ן להשקעה של ישפרו הסתכם בכ-1.2 מיליארד שקל בסוף 2019, וההכנסות התפעוליות נטו של החברה היו 77 מיליון שקל. החברה מחזיקה במרכזיים מסחריים בשטח של 138 אלף מ"ר, וכן במלון שהקימה במתחם הדסה עין כרם בירושלים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום