יו"ר רשות ני"ע למנהלי הבנקים: אל תמנעו מהלקוחות שירות חיוני

מפניות רבות שהגיעו לרשות עולה כי כל הבנקים חוץ מלאומי לא מאפשרים ללקוחות לפתוח חשבון מרחוק אצל מנהלי תיקים ומחייבים אותם להגיע לסניף, גם בעת הזו ■ כך למעשה מונעים הבנקים את התחרות מצד בתי ההשקעות: "ציבור רחב ומגוון עומד מול שוקת שבורה"

ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הבורסה בתל אביב. גישה לשירות ניהול תיקים מוגדרת על-ידי ישראל כשירות חיוניצילום: בלומברג
ג'ניה וולינסקי

בשבוע שעבר שלחה יו"ר רשות ני"ע, ענת גואטה, מכתב למנהלי כל הבנקים מלבד בנק לאומי, ובו התריעה כי הם מונעים מלקוחותיהם שירות חיוני. במכתב ביקשה גואטה ממנהלי הבנקים לקדם לאלתר את האפשרות לבצע פעולות מרחוק. כפי שהתברר מפניות רבות שהתקבלו ברשות ממנהלי תיקים, הבנקים לא מאפשרים ללקוחותיהם לפתוח מרחוק חשבון בחברת ניהול תיקים אלא מחייבים אותם להגיע לסניף הבנק. הבנק יחיד שמאפשר את חיבור הלקוחות לשירות של ניהול תיקים מרחוק הוא בנק לאומי, שערוך לפתיחת חשבון לניהול תיקים מרחוק, שכן הוא נדרש לכך לצורך הפעלתה של וידאה, פלטפורמת ניהול תיקי ההשקעות הדיגיטלית שלו. 

"כידוע, לאור משבר וירוס הקורונה שאנו חווים, מוטלות מגבלות תנועה נרחבות על הציבור, סניפי בנק רבים אינם פועלים ואזרחים רבים, אשר חוששים לבריאותם, נמנעים מלצאת מהבית, בהתאם להנחיות משרד הבריאות", נכתב למנהלי הבנקים, בתיאום עם הפיקוח על הבנקים. "המשמעות היא שלקוחות רבים אינם יכולים להגיע לסניף הבנק שלהם על מנת לבצע את הפעולות הנדרשות מהם לשם קבלת שירות מחברות ניהול תיקים – פעולות של פתיחת חשבון ייעודי ומתן ייפוי כוח למנהל התיקים".

המונופול של הבנקים במסחר בניירות ערך לא התערער עד כה, ורובו המוחלט של הציבור סוחר בניירות ערך באמצעות הבנקים, זאת על אף הצעדים שנקטו הרגולטורים כדי לעודד את התחרות. כך למשל, מדו"ח שפירסם הצוות המשותף של רשות התחרות ורשות ניירות ערך במחצית 2019, עולה כי 97% מהציבור סוחר בניירות ערך באמצעות הבנקים, ופחות מ-3% מהלקוחות הקמעוניים מחזיקים חשבון אצל חברי בורסה שאינם בנקים. 

יו"ר רשות ניירות ערך, ענת גואטהצילום: ענבל מרמרי

מהמסקנות של הצוות עולה כי קיימים מספר חסמים שמפחיתים או מונעים את התחרות בתחום, ובהם סל השירותים הנרחב שמספקים הבנקים. כך גם הועלו טענות לגבי שימור הלקוחות האגרסיבי שבו נוקטים הבנקים, בין היתר באמצעות סבסוד צולב בין השירותים השונים. 

עם זאת, בחודש האחרון חלה מגמת גידול בפתיחת חשבונות למסחר עצמאי בניירות ערך אצל החש"בים (חברי בורסה שאינם בנקים), ובמקביל באיגוד בתי ההשקעות מדווחים כי חל גידול גם בפעילות בחברות ניהול התיקים. מגמה דומה זיהו ברשות ני"ע, שאף פירסמו בשבוע שעבר מדריך שנועד למנהלי תיקים ויועצי ההשקעות, שבו הם הבהירו מהם הכללים לפתיחת חשבון מרחוק בהיעדר אפשרות לפגישה אישית בעת הזאת. 

הוראות הפיקוח על הבנקים, שדורשות מהבנקים לחסוך ללקוחותיהם הגעה פיזית לסניף, נועדו לתמרץ את התחרות ולאפשר ללקוחות לפתוח חשבון ניהול תיקים בבתי השקעות. עם השינוי שבוצע בהנחיות הפיקוח על הבנקים עוד באפריל 2018 כתבו בבנק ישראל כי "התיקון יאפשר את פתיחת הפעילות בבנקים גם לגורמים חוץ־בנקאיים, ובכך יקדם את התחרות בשירותי ניהול תיקים". עם זאת, כפי שמתברר גם בחלוף שנתיים, הבנקים לא אימצו את השינוי ובכך הם מונעים מלקוחות לעבור לניהול תיקים חיצוני באופן דיגיטלי - ולמעשה מונעים תחרות.

"אולם דווקא בשעת מבחן זו, בעיצומו של המשבר, מתברר שהבנק לא נערך ולא אימץ את התהליכים הנדרשים על מנת לאפשר ללקוחותיו לבצע את הפעולות הנדרשות לשם קבלת השירות החשוב הזה מבלי להגיע לסניף", כתבה גואטה. "התנהלות זו של הבנק מונעת מציבור לקוחותיו גישה לשירות ניהול תיקים, שמוגדרת על-ידי ישראל כשירות חיוני, ומותירה ציבור רחב ומגוון אשר נזקק כיום לשירות זה, מול שוקת שבורה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker