שיכון ובינוי זכתה במכרזים להקמת גשרים בארה"ב בסך 36 מיליון דולר

החברה הבת של שיכון ובינוי, I+Icon, תבצע את העבודות בווירג'יניה ■ מרבית הפרויקטים שמבצעת החברה הם בסכומים של עד 100 מיליון דולר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרויקט של שיכון ובינוי להקמת כביש אגרה ביוסטון, טקסס
יורם גביזון

חברת שיכון ובינוי, שמנוהלת על ידי אייל לפידות, זכתה באמצעות החברה הבת האמריקאית I+Icon במכרזים להקמה ושיקום של שני גשרים במדינת וירג'יניה, בסך 36 מיליון דולר.

I+Icon, שמתמחה בביצוע פרויקטים של תשתית תחבורתית והנדסה אזרחית במזרח ארה"ב, תבצע את פרויקט Fort Eustis Boulevard Bridge להחלפת גשר קיים ושיפור דרכי הגישה אליו מעל נהר בעיר ניופורט ניוז שסמוכה לנורפוק. פרויקט זה מבוצע עבור רשות התחבורה הפדרלית.

I+Icon תבצע גם פרויקט להרחבה ושיקום של גשר על הנהר רפאנוק בעיר פרדריקסבורג שבצפון ווירג'יניה, 90 ק"מ מצפון לבירה וושינגטון, עבור רשות התחבורה של ווירג'יניה. I+Icon, שרכישתה הושלמה באפריל 2019, מתמחה בפרויקטים של קבלנות תשתיות בתחום התחבורה, כגון כבישים, גשרים ומנהרות, ועבודות ימיות. התמחותה הייחודית של החברה היא הריסת תשתיות.

אייל לפידות, מנכ"ל שיכון ובינויצילום: קובי קלמנוביץ'

מרבית הפרויקטים שאותם מבצעת I+Icon הם בסכומים של עד 100 מיליון דולר. מתכונת ההסכמים בפרויקטים אלה מבוססת על שיטה שבה מזמין העבודה אחראי על התכנון ועל מרבית הממשקים ההיקפיים של הפרויקט, והקבלן המבצע אחראי בעיקר על ביצוע עבודות ההקמה. מתכונת זו מקטינה את הסיכונים עבור הקבלן, אך גם מקטינה את שיעורי הרווחיות.

שיכון ובינוי מתכננת להשביח את I+Icon ולהעמיק את חדירתה לשוק הקבלנות האמריקאי באמצעות פרויקטים בעלי היקף מהותי, תוך שיתוף פעולה בפרויקטים זכיינים בארה"ב. בניית יכולת קבלנות תשתיות עצמאית בארה"ב תאפשר לשיכון ובינוי לשלוט טוב יותר ברמת הביצוע של פרויקטים גדולים, ולהימנע מההפסדים הכבדים כגון אלה שספגה בשותפותה השווה עם חברת התשתיות הספרדית Dragados בהקמת פרויקט כביש אגרה ביוסטון. פרויקט זה סובל מתכנון לקוי ומסירתו התעכבה וגרמה לשיכון ובינוי לספוג קנסות שהסבו לה הפסד של 58 מיליון דולר ב-2019, בגין חלקה בהפסדי השותפות הקבלנית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker