דור אלון מצטרפת למתחרות: תוריד את דמי השכירות לבעלי התחנות

דור אלון מדגישה כי הצווים השונים הובילו לירידה משמעותית וחריגה במכירות מתחמי התדלוק ■ החברה שוכרת 147 תחנות מתוך 213 תחנות ברשת

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תחנת דלק של דור אלון
תחנת דלק של דור אלוןצילום: דן קינן

דור אלון, ששוכרת 147 תחנות מתוך 213 תחנות ברשת ושילמה ב-2019 דמי שכירות של 154 מיליון שקל, הולכת בעקבות חברת פז ומודיעה לבעלי תחנות הדלק שלה על הפחתה מדורגת בדמי השכירות.

דור אלון, שבשליטת מוטי בן משה (70%), מציינת כי דמי השכירות החודשיים (החל במארס ועד סיום המשבר) בגין כל מתחם תדלוק יופחתו בשיעור ירידת מכירות הדלקים באותו מתחם. החברה מדגישה כי הפחתה זו של דמי השכירות אינה משקפת את מלוא הפגיעה בדור אלון, שנושאת בהוצאות רבות נוספות בכל מתחם ומתחם. 

דור אלון מסבירה כי החרפת מצב החירום שהוכרז בעקבות התפשטות וירוס קורונה ובאה לידי ביטוי בצווים והנחיות שהגבילו התקהלויות ואיסור כמעט מוחלט של יציאה מהבתים הובילה לירידה משמעותית וחריגה במכירות מתחמי התדלוק. חברת דור אלון שוכרת 147 תחנות דלק מ-213 תחנות ברשת שהיא מפעילה, ודמי השכירות שהיא משלמת הסתכמו ב-2019 ב-154 מיליון שקל. 

מוטי בן משה
מוטי בן משהצילום: אייל טואג

חברת פז, שמנוהלת על ידי ניר שטרן, הודיעה בשבוע שעבר לבעלי תחנות הדלק שהיא שוכרת, שתוריד את דמי השכירות בהתאם לשיעור הירידה במכירות הדלקים בכל אחת מהתחנות, שנע בממוצע בין 45% ל-50%. החברה מפעילה 268 תחנות דלק ושוכרת 100 מהן. מכירות הדלק בתחנות שפז שכרה הסתכמו ב-2019 ב-1.4 מיליארד שקל ודמי השכירות האחזקה ששילמה בגינם הגיע ל-166 מיליון שקל.

חברת דלק ישראל שבבעלותה המלאה של קבוצת דלק , בשליטת יצחק תשובה, דיווחה בשבוע שעבר לבעלי התחנות שהיא שוכרת שבכוונתה להפחית את דמי השכירות שהיא משלמת להן ב-70% בשלושת החודשים הקרובים נוכח הירידה הדרמטית בפעילות של תחנות התדלוק. גם חברת סונול, שבבעלות דודי וייסמן, שמפעילה 235 תחנות תדלוק, הודיעה לבעלי תחנות הדלק שהיא שוכרת שתוריד את דמי השכירות שהיא משלמת ב-50%.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker