שיכון ובינוי גייסה 90 מיליון שקל בהנפקה פרטית של אג"ח למוסדיים

ההנפקה בוצעה בהנחה של 1.8% על מחיר האיגרות בפתיחת המסחר, ונסגרה בתשואה של 3.65% ■ חברת מידרוג ציינה כי בטווח הבינוני עלולה להיגרם פגיעה בפעילות העסקית של החברות הבנות הפועלות בתחומי הייזום למגורים והנדל"ן המניב

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אייל לפידות, מנכ"ל שיכון ובינוי
אייל לפידות, מנכ"ל שיכון ובינויצילום: קובי קלמנוביץ'

חברת שיכון ובינוי גייסה 90 מיליון שקל בהנפקה פרטית של סדרת אג"ח 6 למשקיעים מוסדיים. ההנפקה הפרטית בוצעה בהנחה של 1.8% על מחיר האיגרות בפתיחת המסחר, ונסגרה בתשואה של 3.65% ובמרווח של 3.65 נקודות אחוז על איגרות החוב הממשלתיות שמשך החיים הממוצע שלהן דומה, כלומר כ-3 שנים.

לפני ההנפקה, חברות הדירוג מעלות ומידרוג אישררו את דירוג איגרות החוב של שיכון ובינוי. מידרוג קבעה דירוג A2 עם אופק דירוג שלילי להרחבת סדרה 6 ל-100 מיליון שקל. מידרוג ציינה כי הפיזור העסקי של החברה, לצד נזילות בהיקפים משמעותיים, מאפשרים לחברה מקורות מספקים לשירות החוב בשנה הקרובה. עוד ציינה כי סך המזומנים ושווי המזומנים במאזן המאוחד של הקבוצה הסתכם ב-2.2 מיליארד שקל, מהם 600 מיליון שקל בחברה עצמה, כלומר במאזן סולו.

בנוגע להשפעת משבר הקורונה על החברה, ציינה מידרוג כי בטווח הבינוני עלולה להיגרם פגיעה בפעילות העסקית של החברות הבנות הפועלות בתחומי הייזום למגורים והנדל"ן המניב למסחר, בשל הפגיעה בהכנסות משקי הבית. עם זאת, ככל שהממשלות במדינות שבהן פעילה שיכון ובינוי יציגו מדיניות מרחיבה לאחר תום המשבר - חברות הביצוע של הקבוצה, הפועלות בעיקר בענפי התשתית, עשויות ליהנות ממדיניות זו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker