הדירקטורים יצאו בזול |

המלצות ועדת החקירה במזרחי: המנכ"ל פרשר לא יצטרך להשיב בונוסים

הוועדה שבחנה את התנהלות מזרחי טפחות בארה"ב פירסמה את המלצותיה. ההמלצות מגיעות כשנה לאחר שבנק מזרחי טפחות סיים את חקירת המס בארה"ב. החקירה היתה בנושא הסיוע ללקוחות אמריקאים בהעלמת מסים, שעלתה לבנק 195 מיליון דולר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלדד פרשר, מנכ"ל מזרחי טפחות
אלדד פרשר, מנכ"ל מזרחי טפחותצילום: תומר אפלבאום

כשנה לאחר שבנק מזרחי טפחות סיים את חקירת המס בארה"ב מול משרד המשפטים האמריקאי - בכל הקשור לסיוע ללקוחות אמריקאים בהעלמת מסים, שעלתה לו 195 מיליון דולר - פירסם היום בנק את ההמלצות של הוועדה הבלתי תלויה שבחנה את התנהלות הבנק בפרשיה זו.

חברי הוועדה הם השופטת בדימוס הילה גרסטל, רוני בר-און, אברהם אשרי ואבי זלדמן (דירקטור בבנק). 

הוועדה המליצה לדירקטוריון הבנק לא לנקוט הליכים משפטיים נגד הדירקטורים ונושאי המשרה האחרים בגין הפרת חובת זהירות. בנוסף לכך, הוועדה המליצה לדירקטוריון הבנק לא לדרוש מהדירקטורים ונושאי המשרה האחרים השבה של תגמולים שקיבלו. כך, המנכ"ל אלדד פרשר שהיה בחלק משנות החקירה הרלוונטיות אחראי על הפעילות הבינלאומית ויו"ר מזרחי שווייץ, יוכל לפרוש מבלי שיצטרך להשיב בונוסים.

זאת להבדיל מבנק לאומי, שבו נדרשו בכירים לשעבר - גליה מאור, איתן רף וצבי איצקוביץ' - להשיב בונוסים בהיקף מצטבר של כ-5.3 מיליון שקל. הוועדה המליצה גם לדירקטוריון להתקשר עם המבטחים בהסכם פשרה בסכום של 23 מיליון דולר. זאת  בכפוף לאישורו של בית המשפט המחוזי בתל אביב יפו, במסגרת ההליכים הנגזרים המתנהלים בבית המשפט נגד קבוצת הבנק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker