מי חכר את הדרימליינר של אל על ב-270 אלף דולר כדי לייבא מסכות מגן?

חן למדן, בעל השליטה בחברת השילוח והלוגיסטיקה אוריין, החליט לקחת סיכון ולחכור מטוס דרימליינר של אל על במטרה לאפשר ליבואנים שנתקעו ללא סחורה להוביל מסכות מסין ■ בבטן המטוס ניתן לשנע 26 טונה של סחורה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
 מטוס דרימליינר
מטוס דרימליינרצילום: יוחאי מוסי

בשעה שבמשרד הבריאות שוקלים לחייב כל אדם היוצא מביתו בחבישת מסכת מגן כדי למנוע הפצה של נגיף הקורונה, יש יזמים המזהים במצב הזדמנות עסקית ומבקשים לענות על המחסורים שנוצרו. 

חן למדן, בעל השליטה בחברת השילוח והלוגיסטיקה אוריין, חכר מטוס דרימליינר של אל על במטרה לאפשר ליבואנים שנתקעו ללא סחורה להוביל מסכות מסין.

למדן סירב לחשוף כמה שילם כדי לחכור את המטוס, אך נודע כי הוא נדרש לשלם 270 אלף דולר. את מרבית הסכום, 170 אלף דולר, שילמו שני ספקים ישראלים ואת הפרש בסך 100 אלף דולר לקח למדן על עצמו – סיכון התלוי בכמות הסחורה שהמטוס יכול לשנע.

פריקת מסיכות ממטוס ביוון
פריקת מסיכות ממטוס ביווןצילום: ALKIS KONSTANTINIDIS/רויט

"בשבוע הבא, להערכתי, כבר לא יהיה מחסור במסכות בישראל, גם עופר גלבוע מנכ"ל קאל החליט להפעיל שלושה מטוסים", אמר למדן.

האם מדובר בתרומה לשוק הישראלי?

"לא. שני יבואני מסכות שזיהו הזדמנות עסקית, פנו אלי והסבירו שהם רוצים להטיס לישראל כ-3 מיליון מסכות. חכרנו דרימליינר מאל על בכמה מאות אלפי דולרים, בבטן המטוס ניתן להוביל כ-26 טונה מסכות. אני פשוט משנע להם את הסחורה כדי לפטור את הקושי לעמוד בהתחייבויות ללקוחות. משלוח נוסף שאנו מטיסים הוא בקבוקי פלסטיק לג'ל של ד"ר פישר, כי לא היה להם מספיק״.

האם סין חזרה לעצמה באופן מלא?

"סין מחולקת למחוזות. מהונג קונג אין בעיה להוביל מטענים, אך משנחאי מאוד קשה. אנחנו טסים למקומות אחרים, שבהם מייצרים את המסכות", סיכם למדן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker