טבע עולה ב-7% בעקבות אישור FDA לשימוש בתרופה למלריה לטיפול בקורונה

בתי חולים בניו יורק שכורעים תחת עומס חולי הקורונה, מנסים בימים אלה את התרופה Hydroxychloroquine

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עובדת בבית חולים בברוקלין, ניו יורק
עובדת בבית חולים בברוקלין, ניו יורקצילום: Mary Altaffer/אי־פי

מניית טבע עולה ב-7% לאחר שרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) אישרה שימוש חירום בתרופה למלריה Hydroxychloroquine לטיפול בחולי קורונה שאושפזו. התרופה מאושרת ומשמשת לטיפול בחולי מלריה וכן לטיפול במחלת הזאבת ודלקת פרקים שגרונית.

מנכ"ל נוברטיס, ואס נרשימן, אמר לעיתון השווייצי "סונטאגצייטונג" שהתרופה היא התקווה הגדולה ביותר לטיפול בקורונה והצהיר שהחברה תתרום 130 מיליון טבליות עד לסוף מאי. לדבריו, ניסויים בחיות ונתונים ראשוניים מניסויים קליניים הראו שהתרופה Hydroxychloroquine מחסלת את נגיף הקורונה.

משרד הבריאות ושירותי הרווחה האמריקאי ציינו שקיבל תרומה של 30 מיליון טבליות של התרופה מסנדוז, שהיא החטיבה הגנרית של חברת נוברטיס ומיליון טבליות שנתרמו על ידי חברת באייר. משרד הבריאות ושירותי הרווחה האמריקאי לא הזכירו משום מה שגם חברת טבע הודיעה לפני 10 ימים שתתרום לבתי חולים אמריקאיים 6 מיליון טבליות של התרופה Hydroxychloroquine עד לסוף מארס 2020 ויותר מ-10 מיליון טבליות בתוך חודש.

בתי חולים בניו יורק שכורעים תחת עומס חולי הקורונה, מנסים בימים אלה את התרופה Hydroxychloroquine  בחולי קורונה. כתוצאה מהתעוררות הביקוש לתרופה הוותיקה הזו כטיפול חירום לקורונה, נוצר מחסור בתרופה לחולי זאבת ודלקת פרקים שגרונית. המחסור התעצם כתוצאה מתופעת האגירה של התרופה על ידי סיטונאים וחלק מהמדינות בארה"ב הגבילו את מספר המרשמים שניתן לרשום לתרופה זו באמצעות דרישת דיווח של הרופא שרושם את התרופה ומדוע רשם אותה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker