הבנקים ייפתחו בימים הקרובים כדי לאפשר למשוך קצבאות במזומן

בהוראת בנק ישראל, הסניפים יהיו פתוחים למקבלי הקצבאות בימים ראשון ושני בשעות הפתיחה הרגילות ■ בנק ישראל :"מבקשים מהלקוחות להישמע להוראות משרד הבריאות, ולהימנע מהיציאה מהבית שלא לצורך"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף בנק דיסקונט בתל אביבצילום: אייל טואג

כדי לסייע ללקוחות מקבלי קצבאות מהביטוח הלאומי שאין ברשותם כרטיס חיוב, הוחלט כי הבנקים יפתחו בימים הקרובים את כל הסניפים שבהם יש שירותי קופה, כדי לאפשר את משיכת הקצבה במזומן.

בהתאם להסכמה שהושגה בין המפקחת על הבנקים לכלל הבנקים, הסניפים נפתחו היום ויישארו פתוחים בימים ראשון ושני, בהתאם לשעות הפתיחה בשגרה, וייתנו שירות למקבלי הקצבאות בלבד. החל ביום שלישי תחזור הפעילות בסניפים למתכונת שהונהגה בימים אלה, כשרק סניפי הגרעין נשארים פתוחים. 

חלק מהקצבאות - בהן קצבאות אזרח ותיק, שארים, נכות, ילד נכה, שירותים מיוחדים לנכים קשים, ניידות, נפגעי עבודה, מזונות, שיקום, סיעוד ואסירי ציון - עתידות להיות משולמות ביום ראשון הקרוב. על אף שגובש ללקוחות שאין ברשותם כרטיס חיוב פתרון על ידי שליחת כרטיס דביט לביתם, לא כולם קיבלו את הכרטיס עד כה. בעקבות כך הוגשה אתמול עתירה לבג"ץ מטעם האגודה לזכויות האזרח והקליניקות המשפטיות באוניברסיטת חיפה, בדרישה שבית המשפט יורה לכל הבנקים לפתוח ביום ראשון את כל הסניפים שבהם ניתן למשוך מזומן בקופה. 

בבנק ישראל מבקשים מהלקוחות להישמע להוראות משרד הבריאות, ולהימנע מהיציאה מהבית שלא לצורך, על מנת לשמור על בריאותם.

ח"כ איציק שמולי (העבודה) בירך על ההחלטה ומסר כי "זו בשורה חשובה מאין כמותה לאוכלוסיות החלשות, שמתקשות ממילא להחזיק את הראש מעל המים בשגרה - אז בטח שבתקופה הנוכחית, כשחלק ממפעלי הסיוע התאיידו. לצד המאמץ המשותף להצלת המשק, אסור לשכוח אותם מאחור ואני שמח שהמאבק המשותף שלנו ביחד עם האגודה הביא לתוצאה ההכרחית הזו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker