קורנית מפרסמת אזהרת הכנסות: יהיו נמוכות ב-40% מהתחזית הקודמת

החברה, המתמחה בייצור מכונות דיגיטליות, מתמודדת עם משבר הקורונה - שהוביל אותה למשיכת תחזית ההכנסות לרבעון הראשון של 2020 ■ רונן סמואל, מנכ"ל החברה: "הטעות הגדולה ביותר תהיה לשחרר עובדים עכשיו. נשקיע במו"פ ונחזור מלאי מוטיבציה ביוני"

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מכונות HD של קורנית, להדפסה ישירה על לבוש
יורם גביזון

חברת קורנית, שמפתחת ומייצרת מכונות הדפסה דיגיטליות לבגדים ובדים, מפרסמת אזהרת הכנסות בעקבות משבר הקורונה. מניית החברה נופלת ב-19%. קורנית, המנוהלת על ידי רונן סמואל, מושכת את תחזית ההכנסות והרווחיות התפעולית הקודמת לרבעון הראשון של 2020, כחלק מפרסום התוצאות הכספיות של החברה ל-2020.

קורנית העריכה ב-11 בפברואר 2020 שהכנסותיה ברבעון הראשון של 2020 יהיו 51-47 מיליון דולר שמשקפות על פי מרכז טווח התחזית צמיחה של 25% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2019, ורווחיות תפעולית על בסיס Non GAAP של 6%-2% מהמחזור. קורנית מעריכה עכשיו שהכנסותיה ברבעון הראשון של 2020 יהיו נמוכות ב-45%-35% מהרף הנמוך של התחזית הקודמת - כלומר ינועו בין 30.6-25.9 מיליון דולר.

מניית קורנית

בקורנית מציינים כי התחזית שפורסמה לפני ששה שבועות התייחסה להשפעות הצפויות ממשבר הקורונה שפרץ בסין אך לא כללה את ההשפעות של התפרצות מגפה עולמית והשפעתה על כלכלות העולם.

רונן סמואל, מנכ"ל קורנית, ציין כי פתיחת הרבעון הראשון היתה מצוינת, עד לפריצת מגפת הקורונה וההשפעה המהותית שלה על הכלכלה העולמית, ובפרט על תעשיית האופנה והביגוד. לדבריו, החברה היתה בעיצומה של כניסה לפרויקטים משמעותיים חדשים, הרחבת הפעילות העסקית עם לקוחות אסטרטגיים, והמומנטום היה חזק בעסקיה. ואולם, הצעדים הגלובליים שננקטו לבלימת המגפה - כדוגמת סגירת ענף הקמעונאות בתחומים שונים, השעיית הספורט המקצועני והפנאי בכל הרמות, ודחיית כל אירועי התרבות והבידור - השפיעו באופן מיידי על לקוחותינו, שחלקם נאלצו להשעות את פעילותם לחלוטין. כתוצאה מכך, אנחנו רואים לקוחות רבים שנאלצים לדחות את ההזמנות.

סמואל ציין כי מרגע שהמגפה עברה מאסיה לאירופה ולארה"ב חלה עצירה כמעט מוחלטת בהזמנות של לקוחותיה של החברה שעוסקים בהדפסה דיגיטלית על בגדים ובדים עבור קונצרטים, אירועי ספורט וכנסים שהתבטלו. לדבריו גם לקוחות שכבר שלחו הזמנות ביקשו לעצור אותן והעדיפו לשמור על יתרות המזומנים שבקופתם, כך שהחברה לא יכולה להכיר בהכנסות מהזמנות אלה. סמואל הזכיר שפעילותה של החברה מרוכזת במחצית השנייה של השנה לקראת הכריסמס והביע את התקווה שהמשבר יחלוף בתוך חודשיים-שלושה כך שהחברה תוכל להיערך לביקוש מוגבר למכונות.

סמואל העריך שהמשבר יגרום להאצת מגמות-על בתעשייה שתומכות בצמיחתה של קורנית, כמו דיגיטציה: גם קבוצות אוכלוסייה שלא אימצו עד כה את השימוש בכלים דיגיטליים, נחשפים ומתרגלים אליהם. כך גם הקמעונאים ויצרני המותגים יגבירו את מאמצי השיווק בערוצים הדיגיטליים.

להערכתו, מגמה נוספת שתתחזק היא נטיית לקוחות, כמו בתי דפוס וערוצי קניות מקוונים, להעדיף ייצור קרוב ללקוח הסופי. לדבריו, החברה רואה בפרק הזמן הנוכחי הזדמנות לעבוד על נקודות התורפה שלה ולחזק אותן. לכן שוחררו לחופשה ללא תשלום רק חלק זניח של עובדיה: פחות מ-20 מכלל 560 עובדי החברה.

סמואל התייחס לחופשות העובדים בצל הקורונה: "הטעות הגדולה ביותר תהיה לשחרר עובדים עכשיו. נשקיע במו"פ עכשיו ונחזור מלאי מוטיבציה ביוני, כשבינתיים אנחנו עושים מאמצים לתמוך מרחוק באותם לקוחות שממשיכים לעבוד, בעיקר באסיה ובאמריקה הלטינית" - אזורים שמספקים לקורנית 10% מהכנסותיה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker