מתחילים להריח את התחתית? בנק קרדיט סוויס מגדיל את האחזקה במניות

הבנק הודיע על הגדלת ההשקעה במניות של השווקים המפותחים וכן על הגדלת משקלן של איגרות חוב קונצרניות ■ בבנק הדגישו כי המהלך נעשה בצורה מדודה מאוד, מכיוון ששוקי המניות ונכסי סיכון אחרים עדיין מגיבים להתפתחות מגפת הקורונה

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
בנק קרדיט סוויס בציריך
בנק קרדיט סוויס בציריךצילום: AP

שוקי המניות התנודתיים והירידות החדות בעקבות משבר הקורונה מעלים את השאלה: מתי יגיע הזמן להגדיל את ההשקעה במניות כדי ליהנות מהתיקון החד שמגיע לאחר שהתמונה הכלכלית מתבהרת?

אתמול (ד') קיימה ועדת השקעות של בנק קרדיט סוויס ישיבה שבה הוחלט להגדיל את ההשקעה במניות של השווקים המפותחים. בבנק ציינו כי המהלך נעשה בצורה מדודה מאוד, מכיוון ששוקי המניות ונכסי סיכון אחרים עדיין מגיבים להתפתחות מגפת הקורונה, ולכן יש צורך לנקוט צעדים מתונים להשגת שליטה במצב.

בנוסף, מאחר שמשקיעים לא נוטים לקנות את התחתית בשווקים תנודתיים כמו אלה, ועדת ההשקעות סבורה שיש יתרון בקדימות מהלך זה, מאשר לחכות עד שקרקעית השוק תתברר לכולם.

החלטה זו מתבססת על ההנחה כי מדיניות ההסגר באירופה תוכיח עצמה כיעילה תוך שישה עד שמונה שבועות. כל הארכה של תקופה זו תהווה אתגר להשקפה של הבנק לגבי התאוששות בצורת V או U בהמשך השנה. מידע מפורט על השפעת מדיניות ההסגר והריחוק החברתי ואם מדיניות זו מצליחה לשטח את עקומת ההדבקה בנגיף - יהיה קריטי עבור השווקים הפיננסיים בשבועיים עד ארבעה שבועות הקרובים. בבנק ציינו עוד כי מרבית החברות מתומחרות בחסר לאור ירידות השערים החדות.

ועדת ההשקעות החליטה גם להגדיל את משקלן של האג"ח הקונצרניות המדורגות בתיק ההשקעות. להערכתם, הסיוע הפיננסי של הבנק הפדרלי האמריקאי ושל הבנק המרכזי האירופי יתמוך בירידת מרווחי התשואה של האג"ח הקונצרניות המדורגות. המשבר הוביל לעלייה חדה במרווחים (הפער בין תשואת האג"ח הקונצרני למקבילו הממשלתי; א"ש) ולהערכת הבנק, תוכניות החילוץ יביאו לצמצום המרווחים האלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker