הפניקס מוציאה עובדים לחל"ת, אך גם תקים קרן סיוע לעובדים

הנהלת החברה וועד העובדים חתמו על הסכם להתאמת מצבת כוח האדם לתקופת המשבר ■ לצד הוצאת עובדים לחל"ת והפחתה בשכר, החברה תקים קרן סיוע לעובדים בסך 7.5 מיליון שקל

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
בניין חברת הפניקס
בניין חברת הפניקסצילום: דן קינן

חברת הביטוח הפניקס מצטרפת ליתר חברות הביטוח, ומתאימה את מצבת כוח האדם שלה למצב החדש שנוצר בשל משבר הקורונה. החברה דיווחה הבוקר לבורסה על ההסכמות שהושגו עם ועד העובדים.

על פי ההסכם, שכר הנהלת החברה יופחת ב- 7% עד 10%, החל במשכורת  מאי 2020. כמו כן, יופחת שכר העובדים ב-6%. ההפחתה לא תחול על עובדים ששכרם נמוך מ-7,000 שקל ברוטו.

אייל בן סימון, מנכ"ל הפניקסצילום: פאביאן קולדורף

נקודה נוספת שעליה סוכם היא ביטול תוספת השכר לשנת 2020 על פי הסכם העבודה. החברה מעריכה כי תחסוך כ-45 מיליון שקל בעלויות השכר בשל כך.
עובדים שהוצאו לחל"ת לתקופה של יותר מ-30 יום, ימשיכו להינות מתשלום הפרשות פנסיוניות, לרבות אובדן כושר עבודה, מרכב וטלפון סלולרי וכן מפוליסת הבריאות הקולקטיבית לעובד ולבני משפחתו עד חודש אפריל הקרוב.

החברה תעביר החודש לכלל העובדים מענק חד פעמי בסך 30% מהשכר הקובע לתוספות שכר, כהגדרתו בהסכם 2019. על פי ההסכם לא ישולם מענק או בונוס נוסף בגין שנת 2019. החברה מציינת כי העלות של מהלך זה הוא כ-10 מיליון שקל.

בנוסף, הפניקס תקים קרן סיוע לעובדיה בסך של 7.5 מיליון שקל. הקריטריונים לשימוש בכספי הקרן יתואמו בין הנהלת הפניקס לבין יו"ר וועד העובדים. כמו כן, החברה תקים קרן בסך 3.5 מיליון שקל להשבת ימי חופשה לעובדים שנכנסו ליתרת חופשה צבורה שלילית בשל המשבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker