התפוצץ המו"מ בין ההנהלה לוועד עובדי אל על

יו"ר וועד העובדים: "הסכמנו לפיטורי 1,400 עובדים ולקיצוץ הוצאות שכר ב-150 מיליון דולר לשנה. ההנהלה פועלת כמפרק של החברה, אז מבחינתנו שאל על תגיע לפירוק"

יורם גביזון
מטוסי אל על בנתב"ג
מטוסי אל על בנתב"גצילום: AFP
יורם גביזון

המשא ומתן בין הנהלת אל על לבין מועצת העובדים בראשות שרון בן יצחק פוצץ הערב לאחר שהנהלת החברה דחתה את הצעת ועד העובדים בטענה שאינה טובה מספיק  ודרשה להכניס שינויים בסדרי העבודה של החברה כדי לייעל אותם.

הסכם חתום בין ההנהלה לבין מועצת עובדי החברה היא תנאי שמשרד האוצר העמיד לדיון בתוכנית הכלכלית המשופרת שהוצגה על ידי הנהלת אל על ביום חמישי שעבר ומבוססת על חיסכון שנתי של 200 מיליון דולר בהוצאות החברה, כולל הפחתות שכר של 150 מיליון דולר לשנה. זאת על מנת שהחברה תהיה מסוגלת לעמוד בהחזר הלוואות בסכום מצטבר של 700-600 מיליון דולר שתקבל ממשרד האוצר ובערבות המדינה.

שרון בן יצחק, יו"ר מועצת עובדי אל על, אמר: "הגשנו להנהלת החברה תוכנית קיצוץ בשכר בשווי של 150 מיליון דולר לשנה לתקופה של 5 שנות ההלוואה שהחברה תקבל מהמדינה. התוכנית שהוכנה על ידי היועץ פרופסור ירון זליכה נתנה מענה לכל צורכי המימון של החברה ואיפשרה לה לעמוד בפירעון ההלוואות שתקבל מהמדינה ובערבותה. ביקשנו תשובה מההנהלה האם היא מקבלת את התוכנית או לא אבל התשובה שקיבלנו היא שהתוכנית שהגשנו מכובדת אבל לא מספיק טובה.

"ההנהלה רוצה לנצל את המצב שנוצר במשבר הקורונה, להיכנס להסכמי העבודה הקיבוציים ולשנות אותם מבלי שהבעלים יתרמו שקל מכיסם לתוכנית ההבראה. במצב הנוכחי נראה שלא תהיה ברירה לעובדי אל על, אלא להיפרד מהבעלים שיאבדו את החברה".

לדברי בן יצחק, ועד העובדים הסכים לוויתורים כואבים וחסרי תקדים ביחסי העבודה של החברה מתוך אחריות לגורלה. בין השאר הסכים הוועד לפיטורי 1,400 עובדים זמניים וקבועים, הפחתות שכר של 20% לטייסי החברה, וויתור של הטייסים על הטבות נוספות בשווי מצטבר של עשרות מיליוני דולרים, הפחתת שכר רוחבית של 5% לכל דיילי החברה מכלל מרכיבי השכר, הקפאת תקנים לקביעות ל-5 שנים, קיצוץ של תקציבי רווחה, הסכמה לשלם מס על ההטבה הגלומה במתן כרטיס חינם לשנה לעובד אל על וכרטיס נוסף בהנחה של 50%.

"ההנהלה הסכימה שההצעה עונה על כל הדרישות של משרד האוצר אבל שאינה מספיק טובה. ההנהלה הסבירה שהיא רוצה לצלול לתוך הסכמי עבודה ולשנות ב-72 שעות הסכמים שנקבעו ב-70 שנות החברה. במצב דברים זה אנחנו הרמנו ידיים. ההנהלה פועלת ממילא כמפרק אז מבחינתו שהחברה תגיע לפירוק והעובדים יזכו לבעלים חדש”.

בן יצחק פנה בקריאה לממשלת ישראל להתערב ולמנוע את סגירת מקום עבודה שמפרנס 6,000 משפחות שגילו אחריות כלפי המדינה והציבור מההיבט הביטחוני והאזרחי והסכימו לקיצוצי שכר כואבים.

מקורבים להנהלת החברה אמרו בתגובה: "מבלי לזלזל בנכונות של העובדים לספוג הפחתות שכר, אבל אם אל על לא תתייעל ותשנה את סדרי העבודה המקולקלים בחברה אז בעוד שנה או שנה וחצי כשהחברה תחזור לפעול באופן מלא נצטרך לגייס את אותו מספר אנשים שפיטרנו - אז מה עשינו?. זה לא בושה לרצות לייעל את החברה לאורך זמן ולא להקטין את הוצאות השכר לטווח קצר בלבד".

בין סדרי העבודה הקלוקלים באל על מנו המקורבים להנהלה את הכנסת תהליכי עבודה אוטומטיים שחוסכים את עבודתן של עשרות קלדניות, העובדה שבאל על חותמים שני טכנאים על כשירותו של מטוס דרימליינר לפני המראתו בעוד שבחברות אחרות אחראי רק טכנאי אחד. נושא נוסף הוא דרישת ההנהלה לוויתור על הנוהל של מכונאי מוטס שבמקרה של תקלה במטוס אל על בחו"ל מוטס מישראל, תופס מושב של נוסע, לן בבית מלון ומקבל אש"ל,ובנוסף מייצר מחסור בכוח אדם בישראל שמצריך תשלום על שעות נוספות לטכנאי אחר שימלא את מקומו בישראל.

ההנהלה מבקשת לשנות ההסכם הקיבוצי כך שבמקרה של תקלה במטוס אל על בחו"ל תוכל לרכוש את השירות מטכנאים בשדה התעופה המקומי. ההנהלה מבקשת לשנות את סדרי העבודה גם של צוותי אוויר, למשל באמצעות קיצור שעות השהייה בחו"ל, כך שניתן יהיה להפעיל את החברה - כאשר היא תחזור  לפעולה מלאה - עם אותו מספר דיילים ולא יהיה צורך להגדיל שוב את מספרם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker