פנייה לרשות שוק ההון: "להגדיר נותני שירותים פיננסיים קטנים - מפעל חיוני"

בפנייה למשה ברקת מטעם פורום היועצים לנותני שירותים פיננסיים נכתב: "החברות הקטנות והבינוניות מעניקות שירותים בסיסיים לאוכלוסיות החלשות" ■ בהתאם לתקנות לשעת חירום, רק נותני אשראי עם תיק אשראי גבוה מ-200 מיליון שקל נחשבים מפעל חיוני

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו בפייסבוק
משה ברקת, הממונה על הביטוח
משה ברקת, הממונה על הביטוחצילום: אוליבייה פיטוסי

פורום היועצים לנותני שירותים פיננסיים פנה באחרונה לממונה על שוק ההון, משה ברקת, בבקשה דחופה להגדיר נותני שירותים פיננסיים ואשראי קטנים - מפעל חיוני בעת חירום. כפי שעולה מן המכתב, בהתאם לתקנות לשעת חירום רק נותני אשראי עם תיק אשראי גבוה מ-200 מיליון שקל נחשבים מפעל חיוני.

משה בן יעקב, עו"ד אורי גולדמן ועו"ד עידו מלין, שמייצגים את הפורום, טוענים כי התקנות, שנקבעו ללא שיח עם נציגי השוק המפוקח, מובילות לטעויות משמעותיות. "דווקא החברות הקטנות והבינוניות מעניקות את השירותים הבסיסיים ביותר לאוכלוסיות החלשות ביותר", נכתב בפנייה. 

בפורום הוסיפו כי "אנו נמצאים במצב חירום שבו כל המשק במחנק כלכלי. במקרה שבו לא יתאפשר לכול נותני השירותים הפיננסיים לתת אשראי ולהתחרות עם הבנקים, הדבר יוביל לעליית ריביות ומפולות של עסקים ואזרחים רבים. פנייתנו נועדה לאפשר את הפעילות של אותם הגופים".

בפורום מציינים כי בין השאר, הגופים הפיננסיים הקטנים מספקים שירות שכולל "תשלום משכורת לשכירים ישראלים וזרים שאינם מנהלים חשבונות בנק; העברות כספים לחו"ל לעובדים זרים שאינם מנהלים חשבון בנק; והעברת מט"ח לישראלים השוהים בחו"ל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker