מנכ"ל פסגות לשעבר מונה ליו"ר ועדת ההשקעות של קרנות המורים והגננות

המינוי של ברק סורני אושר פה אחד על ידי דירקטוריון קרנות ההשתלמות למורים וגננות ■ הקרנות מנהלות 22 מיליארד שקל בתיק השקעות שמנוהל בפסגות

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ברק סורני
ברק סורניצילום: תומר אפלבאום

דירקטוריון קרנות ההשתלמות למורים וגננות אישר פה אחד את מינויו של ברק סורני, מנכ"ל פסגות לשעבר, לתפקיד יו"ר ועדת ההשקעות של הקרנות. המינוי אושר על ידי חברי הדירקטוריון, בראשותם של היו"ר איל גבאי והמנכ"ל פסח לנדסברג, בישיבה שהתקיימה ביום שני.

קרנות ההשתלמות למורים וגננות וקרנות ההשתלמות למורי התיכונים, סמינרים ומפקחים, מנהלות 22 מיליארד שקל בתיק השקעות שמנוהל בפסגות. "ניסיונו רב השנים והיכרותו המעמיקה עם תיק ההשקעות של קרנות ההשתלמות למורים וגננות עמדו בבסיס בחירתו לתפקיד", ציינו בהודעת המינוי.

פסגות מנהל את כספי קרנות ההתשלמות של המורים מ-2011, אז זכה בית ההשקעות במכרז לניהול הכספים. דמי הניהול הסתכמו ב-0.015%. כלומר, על ניהול תיק של 22 מיליארד שקל קיבל פסגות דמי ניהול של 3.6 מיליון שקל בשנה. ואולם, מה שחשוב במכרז כזה אינו רק סכום דמי הניהול, אלא שווי הנכסים של הגוף שניגש אליו.

בתחילת מארס הודיעו קרנות ההשתלמות לבית ההשקעות פסגות כי הם פודים ממנו 8 מיליארד שקל ומעבירים אותם לניהול בבית השקעות אחר שטרם נבחר.

סורני פרש מפסגות בספטמבר והוחלף על ידי ראובן קפלן. המינוי קיבל את האישורים הנדרשים מרשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון וייכנס לתוקפו עם סיום הקדנציה של יו"ר ועדת ההשקעות הנוכחי לקראת סוף מאי. סורני הוא בעל תואר ראשון ושני מן האוניברסיטה העברית בירושלים, מוסמך במנהל עסקים (מגמת מימון) וכלכלה (מגמת מסחר בינלאומי) - ותואר שני בהצטיינות במנהל עסקים ובכלכלה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker