חברת מארש תמשיך להיות המבטחת של המדינה

מארש ישראל הוא ברוקר הביטוח שזכה במכרז לליווי ענבל, חברת הביטוח הממשלתית, בבחירת עשרות מבטחי משנה - לביטוח רכושה של מדינת ישראל, המוערך בשווי של 24 מיליארד דולר

אסא ששון
שתפו בפייסבוק
בית החולים איכילוב בתל אביב
בית החולים איכילוב בתל אביבצילום: תומר אפלבאום

חברת הביטוח הממשלתית ענבל הודיעה כי מארש ישראל הוא ברוקר הביטוח שזכה במכרז לליווי החברה בבחירת עשרות מבטחי משנה, לביטוח רכושה של מדינת ישראל המוערך בשווי של כ-24 מיליארד דולר. תוקף ההסכם הוא לחמש שנים. מארש היתה גם הברוקר הקודם של מדינת ישראל.

זהו אחד ממכרזי הביטוח הגדולים ביותר בישראל, הכולל את ביטוחי בתי החולים, גשרים, מחלפים ושאר הרכוש של מדינת ישראל. בין היתר, מבטחי המשנה שייבחרו יבטחו את כל הרכוש במשרדי הממשלה, השגרירויות והנציגויות של ישראל בחו"ל, במשטרה ובשב"ס. המכרז לא כולל את הנכסים של משרד הביטחון

במכרזי ביטוח גדולים מאוד נבחר בתחילה ברוקר הביטוח, ותפקידו הוא לבנות את הפוליסה המתאימה למבוטח. לאחר מכן, יש לפנות למבטחי משנה (חברות הביטוח הגדולות ביותר בעולם), להציג בפניהן את הפוליסה ולבצע התמחרות על גובה הפרמיה. בשלב השני נבחרים מבטחי המשנה בידי ענבל ומארש.

כיום יש למדינה עשרות מבטחי משנה, 40-30 מבטחים מכל העולם שנותנים את הכיסוי הביטוחי. הברוקר נבחר בכל חמש שנים לערך, והוא מלווה את ענבל במשך כל תקופת הביטוח ובחידוש תוכנית הביטוח. 

בשיחה עם מנכ"ל ענבל, יריב נחמה, הוא הסביר מה סכום הפרמיה שהמדינה משלמת: "חמש מיליון דולר כי יש לנו תקרה שמסתכמת ב-1.25-1 מיליארד דולר לכל מבטחי המשנה יחדיו. בגלל זה יש עשרות מבטחי משנה".

האירוע האחרון שבו המדינה הפעילה את הביטוח היה ב-1999 בעקבות שריפה בחדרי הניתוחים בשיבא. בעת אירוע ביטוחי, המדינה סופגת את הנזק הראשוני, בשווי של עד 6.5 מיליון דולר. לאחר מכן מופעלים מבטחי המשנה לפי שלבים, עד לכיסוי 1.25 מיליארד דולר. ככל שאתה קרוב יותר לשלב הראשון, הפרמיה גבוהה יותר - וכך גם הסיכון. השנה ענבל מתכננת להגדיל את היקף הנזק שהמדינה תספוג ל-15 מיליון דולר, מה שאמור להוזיל את הפרמיה.

נעמי גיסר, מנכ"לית מארש ישראל, אמרה כי "אנו מודים לענבל על האמון במארש ואנשיה. מדובר במערך ביטוחי מורכב ומשמעותי, גם בשווי וגם בהיקף. הצוות המקצועי במארש ישראל, בניהולה של דפנה קוגמן, סמנכל"ית בכירה, יחד עם הצוות המקצועי בלונדון יספקו לענבל את התנאים הטובים ביותר, תוך מקצוענות בלתי מתפשרת, לבניית תוכנית ביטוח המורכבת מפאנל מבטחי משנה שייתנו מענה לכלל האתגרים העומדים על הפרק".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker