פורום מנהלי ה-IT קורא לממשלה: תגדירו את הענף חיוני למשק

מנהלי החברות הגדולות בישראל בתחום טכנולוגיות המידע הסבירו למשרדי הכלכלה והאוצר כי אם הענף לא יוחרג מתקנות שעת החירום - מערכות חיוניות במשק עלולות להיפגע

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
איש מכירות. אילוסטרציה. למצולם אין קשר לכתבה
איש מכירות. אילוסטרציה. למצולם אין קשר לכתבהצילום: אייל טואג

בעקבות ההכרזה על מצב חירום, חברות ה-IT הגדולות במשק מודאגות שההסגר יוביל להשבתה של מערכות טכנולוגיות חיוניות. לשם כך, התכנסו מנכ"לי ענקיות ה-IT המקומיות - וואן טכנולוגיות, מלם תים, נס, מטריקס, טלדור ואמת מחשוב - כדי לסמן לכנסת ולממשלה כי יש להחריג את הענף ולהגדירו כמגזר עבודה חיוני למשק. כך יתאפשר להן לשוב ולעבוד ולהעניק את שירותיהן במלוא התפוקה.

הפורום, שהוקם לצורך ניהול ההתמודדות עם השלכות המשבר, קרא לכל החברות בענף ה-IT בישראל להצטרף לשורותיו. המטרה היא פעולה משותפת מול הרשויות וניהול האתגרים והצרכים המשותפים לענף על מנת שיתקבלו הפתרונות ההולמים. יותר מ-10,000 אנשים בישראל עובדים בענף ה-IT ומעניקים שירותים טכנולוגיים לבנקים, לחברות הביטוח, לגופי הממשל, ולחברות נוספות שהשקיעו בפרויקט מחשוב כדי להתמודד עם אתגרי המאה ה-21. חברות ה-IT נוהגות לקבל תשלום שעתי עבור כל עובד. כך שהמשבר הנוכחי פוגע בעובדים באופן חריף בשל דחייה של מיזמי מחשוב והתארכותם.

כצעד ראשון במסגרת הפעילות, פנו מנהלי הפורום למשרד הכלכלה ולמשרד האוצר בדרישה להחרגה בתקנות שעת החירום את ענף ה-IT ולהכריז כי שירותיו הם שירותים חיוניים לכלל המשק. מטרתם היא להסיר את הגבלת ה-30% על נוכחות העובדים במקום העבודה ולאפשר לחברות להמשיך ולספק את שירותיהן במלוא התפוקה - עד כמה שניתן במסגרת מצב החירום שאליו נקלעה ישראל.

עדי אייל, מנכ"ל וואן טכנולוגיותצילום: Regev Art Photography

עדי אייל, מנכ"ל חברת וואן טכנולוגיות ויו"ר הפורום, מסר: "אנו מכבדים את שיקולי הממשלה, במאבק למיגור מגפת קורונה בישראל. עם זאת, אנו מודאגים לגבי ההשלכות החמורות של הצעדים שהוחלו עד כה, על כלל המשק ועל ענף טכנולוגיות המידע כחלק חשוב בו. על מנת למזער את פוטנציאל הנזק הכלכלי-אנושי האדיר, יש לשקול מחדש את השבתתם של ענפים שונים במשק ואת הגדרתם כחיוניים בשעת חירום - בכלל זה ענף טכנולוגיות המידע. החברות בענף ה-IT אחראיות לאספקת שירותי מחשוב חיוניים ולתפעולן של מערכות מידע קריטיות, לרבות מערכות פיננסיות, ממשלתיות, בריאותיות וביטחוניות, עבור ארגונים מובילים בישראל, שרבים מהם הוגדרו כחיוניים למשק".

עוד הוסיף אייל כי "לשרידותן של מערכות אלה, יש השפעה מכרעת על ההמשכיות העסקית של ארגונים, ועל יכולתם להתאושש בהקדם האפשרי מהשלכות המשבר. יחד עם זאת, אלפים רבים של ארגונים ועסקים נוספים, בסקטור הציבורי והפרטי, שלא הוגדרו כחיוניים, זקוקים אף הם לתמיכה במערכות ה-IT שלהם. המחסור באנשי שירותים ותמיכה מקשה עלינו לדאוג לצמצום פוטנציאל הפגיעה בעסקיהם, בין היתר כתוצאה מהאטה או השבתה של מערכות טכנולוגיות חיוניות. כחברות למודות ניסיון וותק בתעשייה, ידענו ונדע להתמודד בזהירות ובאחריות עם האתגרים האנושיים, הפיננסיים והמקצועיים העצומים שיצר משבר הקורונה. אנו פועלים כמיטב יכולתנו לצמצום הפגיעה בכ-30 אלף העובדים המועסקים בחברות הפורום ובעשרות אלפי עובדים נוספים המועסקים בענף כולו". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker