סמושקין מנסה לרכוש את מירלנד עבור 22.5 מיליון דולר

מירלנד צפויה לקרוס ללא הזרמת כספים, בין היתר משום שכמה מנכסי החברה נכנסו לרשימה שחורה שעורכת עיריית מוסקבה בגין בנייה חורגת ושימוש לא חוקי ■ גובה התספורת הכולל עלול להגיע למיליארד שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו בפייסבוק
פרויקט של מירלנד בסנט פטרבורג
פרויקט של מירלנד בסנט פטרבורגצילום: ללא קרדיט

משפחת סמושקין, המחזיקה מגוון עסקי נדל"ן ברוסיה, מעוניינת לרכוש את השליטה במירלנד. החברה הציעה להזרים 22.5 מיליון דולר במזומן לקופתה, שישולמו למחזיקי איגרות החוב. בתמורה לכך, תקבל המשפחה 80% ממניות מירלנד. יתר מניות החברה, 20%, יוותרו בידי מחזיקי איגרות החוב. כמו כן, החוב בסך 289 מיליון שקל ימחק.

ניכר שמחזיקי איגרות החוב, שנתנו את הסכמתם האינדיקטיבית להצעה, מבינים שללא הזרמה כספית החברה תקרוס. בין היתר משום שעיריית מוסקבה הכניסה נכסים של החברה לרשימה שחורה של מבנים שבוצעה בהם בנייה חוגרת ונעשה בהם שימוש לא חוקי.

הרוכשת דורשת לקיים בדיקת נאותות במשך כ-30 יום ומסבירה שהצעתה כפופה להשלמת הבדיקה לשביעות רצונה הבלעדי.הצדדים יתחילו לגבש את עקרונות ההסדר עם פתיחת בדיקת הנאותות.

מניית מירלנד יורדת היום במסחר ב-7.9% ומציגה קריסה של 93% ב-12 החודשים האחרונים. שווי החברה בבורסה הוא 3.3 מיליון שקל בלבד והוא משקף חוסר אמון של המשקעים במנייה ובעלות מלאה של מחזיקי איגרות החוב בחברה.

אם ההצעה תתקבל יגדילו מחזיקי איגרות החוב שקיבלו מניות של החברה במסגרת הסדר חוב ב-2016 את גובה התספורת למיליארד שקל. במסגרת אותו הסכם הם גם שמרו על איגרות החוב ברשותם. משפחת סמולשקין מיוצגת על ידי עורך הדין אלון בנימיני ממשרד עורכי הדין ארדינסט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker