רעידת אדמה בשוק החוב: הערת עסק חי לחברת נדל"ן אמריקאית גדולה - שהנפיקה בת"א

רילייטיד, שבבעלות סטפן רוס, חייבת למחזיקי האג"ח בישראל כ-670 מיליון שקל ■ החברה פירסמה במסגרת הדו"חות דו"ח תזרים חזוי, שבו היא נסמכת על גיוס חוב של 194 מיליון דולר לפירעון חובותיה

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
טיימס סקוור בניו יורק
טיימס סקוור בניו יורקצילום: ANDREW KELLY/רויטרס

האם עוד חברת נדל"ן אמריקאית בדרך להסדר חוב? רילייטד פירסמה הערב את הדו"חות הכספיים ל-2019, שכללו הערת "עסק חי" ממשרד רואי החשבון EY. הערת עסק חי מטילה ספק ביכולתה של חברה להמשיך להתקיים ולעמוד בכל חובותיה. רילייטד נמצאת בבעלות סטפן רוס – אחד מיזמי הנדל"ן הבכירים בארה"ב, ומבעליה של קבוצת הפוטבול מיאמי דולפינס.

רואי החשבון של רילייטד ציינו כי "לחברה במאוחד גירעון בהון חוזר בסכום של 127 מיליון דולר. הסיכון בגירעון בהון החוזר, שנובע מאירועי 19-COVID הנוכחיים לצד תוכניות ההנהלה שאינן בשליטתה המלאה, מעלים ספקות משמעותיים בדבר המשך קיומה של החברה כעסק חי".

סטפן רוס
סטפן רוס

רילייטד, בניהולו ג'ף בלאו (יו"ר), עוסקת בנדל"ן מניב מסחרי ולמגורים בארה"ב. ההערה בדו"חות הכספיים היא רעידת אדמה של ממש, שכן רילייטד נתפשה כחברה בעלת איתנות פיננסית גבוהה. לחברה הון עצמי של כ-456 מיליון דולר ודירוג אשראי גבוה של A פלוס ממעלות. באג"ח של החברה מחזיקים מוסדיים גדולים: מגדל (15% מהסדרה), הלמן אלדובי, הפניקס, מיטב דש ועוד.

רילייטד, שהגיעה לתל אביב ב-2015, חייבת למחזיקי האג"ח כ-670 מיליון שקל. החברה פירסמה דו"ח תזרים חזוי, שבו היא נסמכת על גיוס חוב של 194 מיליון דולר לפירעון חובותיה. האג"ח של החברה נסחרות בתשואות לפדיון נמוכות ויציבות של כ-5.3%.

רילייטד היא חברה בת של קבוצת רילייטד, המחזיקה בהון עצמי של כ-7-6 מיליארד דולר – מקבוצות הנדל"ן הגדולות בארה"ב. את ההנפקה הראשונית בישראל של רילייטד, הרשומה באיי הבתולה (BVI), הובילה כלל חיתום לשעבר, תחת ניהולם של יהונתן כהן וצחי סולטן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker