ישראייר מאיימת על אי.די.בי בהעמדה לפירוק על רקע אי פירעון הלוואה

אי.די.בי מתעכבת בפירעון הלוואה שקיבלה מישראייר, ולדברי האחרונה, נגרם לה נזק בלתי הפיך כתוצאה מכך, משום שבתגובה לדחייה, ביצע בנק לאומי פירעון מוקדם של 3 מיליון דולר מתוך הלוואה של 5 מיליון דולר שהעמיד לחברה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אדוארדו אלשטיין
אדוארדו אלשטייןצילום: עופר וקנין

בסיבוב אירוני של הגורל, עלולה חברת איי.די.בי פיתוח להגיע לפירוק בגלל אי פירעון חוב לחברה הבת ישראייר. אורי סירקיס, מנכ"ל ישראייר כינס ישיבת דירקטוריון דחופה, שלא מן המניין, לדון באי פירעון הלוואה של 5 מיליון דולר שנתנה ישראייר לאיי.די.בי פיתוח.

סירקיס ביקש לקבל את אישור דירקטוריון החברה לנקוט בהליכים משפטיים מידיים נגד אי.די.בי פיתוח, כדי להבטיח בכל דרך את פירעונה של ההלוואה במהירות האפשרית, כך שנראה שסירקיס מבקש את אישור הדירקטוריון לנקוט בכל דרך - כולל העמדת החוב לפירעון מידי - שעלולה להביא לפירוקה של אי.די.בי פיתוח.

במכתב לחברי דירקטוריון החברה, מציין סירקיס שקצו של המשבר אינו נראה באופק, ויתרות המזומנים של החברה פוחתות והולכות, למרות קיצוצים בהוצאות החברה שכבר בוצעו ועוד יבוצעו בעתיד הקרוב. לדבריו, העיכוב בפירעון ההלוואה שקיבלה איי.די.בי מישראייר גרם לחברה נזק בלתי הפיך, משום שבתגובה לדחייה בפירעון הלוואה על ידי החברה האם, ביצע בנק לאומי פירעון מוקדם של 3 מיליון דולר מתוך הלוואה של 5 מיליון דולר שהעמיד לחברה, ועד סוף מארס 2020 יבצע פירעון מוקדם של יתרת ההלוואה. איי.די.בי פיתוח, שבבעלות אדוארדו אלשטיין, חייבת לפרוע חוב של 28 מיליון שקל עד לסוף מארס 2020.

החוב כולל תשלום ריבית בסכום של 11 מיליון שקל לבעלי איגרות החוב מסדרה יד' של איי.די.בי פיתוח, ופירעון הלוואה של 5 מיליון דולר (שהם 17.5 מיליון שקל) שישראייר העמידה לאי.די.בי פיתוח לפני שנה. מועד הפירעון המקורי של ההלוואה היה דצמבר 2019, אולם הוארך ב-3 חודשים עד לסוף מארס 2020

ישראייר, שתזרים המזומנים שלה נפגע קשות מהפסקת הטיסות לחו"ל על רקע משבר הקורונה, ניצלה ב-13 במארס את זכותה על פי הסכם ההלוואה, ודרשה מאיי.די.בי פיתוח לפרוע 3 מיליון דולר מסכום ההלוואה בתוך 7 ימים.

איי.די.בי פיתוח לא עמדה בתשלום, ובמקום זאת פירסמה ביום חמישי, באישון לילה, הודעה שלפיה היא תעביר 11 מיליון שקל כדי לשלם את הריבית לבעלי איגרות החוב מסדרה יד', ובמקביל "תשתף פעולה עם ישראייר לצורך בחינת כמה פתרונות או חלופות בקשר למצבה הפיננסי, ולהלוואה שהועמדה על ידה".

אג"ח סדרה יד' של אי.די.בי פיתוח

חוסר המחויבות של איי.די.בי פיתוח לפרוע את ההלוואה שקיבלה מישראייר, גרם לבנק לאומי לדרוש את הפירעון המוקדם של הלוואה בסכום של 5 מיליון דולר שנתן לישראייר לצורך רכש מטוסים. הבנק, שנימק את דרישתו בחוסר האמון שהפגין אלשטיין בנוגע לעתידה של ישראייר, חילט למעשה את הסכום מפיקדון של 10 מיליון דולר שישראייר הפקידה בו, אולם יקבל את הסכום בשני תשלומים: האחד מהם, בסכום של 3 מיליון דולר, באופן מידי.

אג"ח סדרה טו' של אי.די.בי פיתוח

אי.די.בי פיתוח חייבת 2 מיליארד שקל לבעלי איגרות החוב, וסדרות האג"ח שלה ט', יד' ו-טו' נסחרות בתשואות של 222%, 67% ו-156% בהתאמה, כך שנראה שמבחינת שוק ההון, אי.די.בי פיתוח נמצאת על המסלול הבטוח להסדר חוב, וצפויה להציג אזהרת עסק חי בדו"חות הכספיים שתפרסם בימים הקרובים.

אג"ח סדרה ט' של אי.די.בי פיתוח

אלשטיין ניסה למצוא פתרון לבעיית תשלומי החוב הצפויים לאי.די.בי עד סוף מארס 2020, באמצעות משיכת דיווידנד מהחברה הבת דיסקונט השקעות, אולם המנכ"ל לשעבר, ערן סער, התנגד, לנוכח העלייה ביחס שבין החוב הפיננסי של החברה לבין שווי נכסיה - התנגדות שבעקבותיה סיים את תפקידו.

גם הצהרתה של אי.די.בי פיתוחי שתפרע את תשלום הריבית לבעלי איגרות החוב מסדרה יד', נעשתה על רקע הלחץ הפומבי שהפעילה ועדת הביקורת של החברה. במכתב שפירסמה הוועדה לבורסה ב-15 במארס, דרשה מבעלת השליטה להאיץ תשלום של 40 מיליון שקל, מתוך הלוואת מוכר של 1.8 מיליארד שקל, שהעמידה בנובמבר 2017  לבעלת השליטה, חברת דולפין שבבעלות אלשטיין. ההלוואה ניתנה לצורך רכישת השליטה בדיסקונט השקעות, כדי לעמוד בהוראות חוק הריכוזיות בנושא פירמידות עסקיות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker