משבר הקורונה: גם פסגות הוציא 20% מכוח האדם לחל"ת; קיצוץ רוחבי בשכר

הקיצוץ נעשה על רקע היערכות בית ההשקעות לירידה בהכנסות ■ בכך הצטרף פסגות לגופים מוסדיים נוספים שהודיעו על קיצוצים, ובהם כלל ביטוח, מנורה, הראל ומיטב דש ■ בסך הכל, יותר מ-3,000 עובדים בשוק הפיננסי נמצאים כעת בחל"ת

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ראובן קפלן
ראובן קפלןצילום: נמרוד גליקמן

בית ההשקעות פסגות, בשליטתה של קרן איפקס של זהבית כהן, הוציא 20% מכוח האדם שלו לחופשה ללא תשלום (חל"ת) ומבצע קיצוץ רוחבי בשכר למשתכרים יותר מ-15 אלף שקל בחודש - כך נודע ל-TheMarker. הקיצוץ נעשה על רקע היערכות בית ההשקעות לירידה בהכנסות בשל משבר הקורונה.

פסגות, מבתי ההשקעות הגדולים בישראל, ניהל נכון לסוף 2019 נכסים פיננסיים בשווי של כ-200 מיליארד שקל. בית ההשקעות מנוהל על ידי ראובן קפלן, שנכנס לתפקיד ב-2019. יצוין כי כבר באוקטובר פורסם כי קפלן מקדם שינוי ארגוני בבית ההשקעות, כך שיביא לקיצוץ של 7% מכוח האדם שלו הכולל 800 עובדים.

לצד פסגות, גופים מוסדיים נוספים ביצעו קיצוץ בכוח האדם. בשבוע שעבר הגיעה כלל ביטוח להסכמות עם ועד עובדי החברה להוצאתם של 20% מהעובדים לחל"ת עד סוף אפריל. 700 העובדים יוכלו לבחור אם לנצל במהלך התקופה את ימי החופש שנצברו עבורם, כולל חריגה שלילית של עד שמונה ימים.

גם מנורה הודיעה על שינויים בסדרי העבודה בעקבות המשבר. החברה תעביר את עובדי החברה ל-80% משרה כדי לא לבצע פיטורים. עובדים שאחוזי המשרה שלהם נמוכים מכך - ייצאו לחופשה על חשבון ימי החופש שנצברו להם למשך 30 יום. במידה שאין לעובד מספיק ימי חופש - הוא ייצא לחל"ת.

ביום שישי הודיעה חברת הביטוח הראל שהיא מוציאה לחל"ת כ-15% מעובדיה - 800 עובדים בסך הכל. הראל ציינה כי "ההנחיות החדשות של משרד הבריאות והממשלה בשבוע האחרון, וכן הרחבת ההגבלות, הובילו הלכה למעשה לצמצום פעילות החברה". גם מיטב דש הודיע כי יוציא לחל"ת עשרות עובדים. ההודעה של מיטב דש הגיעה לאחר פרסום דו"חות החברה ל-2019.

בסך הכל, יותר מ-3,000 עובדים בשוק הפיננסי נמצאים כעת בחל"ת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker