אחרי המנכ"ל, עוזב גם סמנכ"ל לאומי פרטנרס חתמים

אורן לוי הודיע על פרישתו, כשנתיים לאחר מינויו ■ בשבוע שעבר מינתה לאומי פרטנרס את אליאב בר דוד לתפקיד מנכ"ל חברת החיתום ■ לפי הערכות בענף, הכנסות החברה צנחו ב-2019 לכ-30 מיליון שקל בלבד

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורן לוי
אורן לויצילום: יח"צ אבירם כהן

כשברקע טלטלה בשווקים ובלימת שוק ההנפקות, שדרת הניהול בלאומי פרטנרס חתמים שבבעלות בנק לאומי ממשיכה לעבור שיניים מהותיים. אורן לוי, סמנכ"ל לאומי פרטנרס חתמים, הודיע על פרישתו - כשנתיים לאחר מינויו.

לוי הוא מנהל ותיק יחסית בשוק החיתום. הוא כיהן בעבר כסמנכ"ל באיפקס הנפקות וכראש הצוות הפיננסי ב-BDO Consulting Group. פרישתו מגיעה כשבועיים לאחר עזיבתו של המנכ"ל, גלעד שמעוני. עזיבת בכירי חברות החיתום מתרחשת ברקע לביצועים החלשים של לאומי פרטנרס בשנה החולפת. לפי הערכות בענף, הכנסות החברה צנחו ב-2019 לכ-30 מיליון שקל בלבד, ביחס ל-80 מיליון שקל בשנים הקודמות.

לאומי פרטנרס חתמים היא מארבעת גופי החיתום הגדולים בארץ, לצד פועלים אי.בי.אי, דיסקונט קפיטל ולידר הנפקות. היא פועלת תחת לאומי פרטנרס, זרוע ההשקעות של לאומי, שאותה מנהל אבי אורטל.

בשבוע שעבר מינתה לאומי פרטנרס את אליאב בר דוד לתפקיד מנכ"ל חברת החיתום. בר דוד כיהן בשנים האחרונות כמנכ"ל איפקס הנפקות, שבה הוא שותף (36.25%). במקומו של בר דוד ייכנס לתפקיד המנכ"ל אסף דגן, שותף (9%) באיפקס הנפקות, שכיהן עד כה כסגנו של בר דוד.

בר דויד צפוי כעת למכור את מניותיו באיפקס. לבר דוד הסכם שליטה בחברה עם היו"ר אהרון סמרה, כך שלפי הערכות, סמרה צפוי לרכוש את מרבית המניות מבר דוד, בעוד שחלקן יימכרו לבעלי מניות נוספים בחברה, בהתאם להחלטתו של סמרה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker