קרן אדמונד דה רוטשילד תורמת 50 מיליון שקל למלחמה בקורונה

הכסף יחולק בין 22 בתי חולים וישמש להצטיידות בציוד מגן לצוות הרפואי, מכונות הנשמה ומיטות טיפול נמרץ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הברונית אריאן דה רוטשילד צילום: קרן אדמונד דה רוטשילד

קרן אדמונד דה רוטשילד הכריזה על תרומה של 50 מיליון שקל למערכת הבריאות לצורך הצטיידות למלחמה בקורונה. מיקי קליגר סגן יו"ר מועצת הנגידים של הקרן אמר שהכסף יחולק בין 22 בתי חולים וישמש לרכישת ציוד מגן לצוות הרפואי, מכונות הנשמה ומיטות טיפול נמרץ. קליגר אמר שהכסף יחולק בין בתי החולים על פי מפתחות של גודל האוכלוסייה, אזור גיאוגרפי והעדפה מתקנת לבתי חולים פריפריאליים. לדבריו הכסף יועבר לבתי החולים בתחילת השבוע הבא.

לדברי קליגר, הייעוד המרכזי של קרן אדמונד דה רוטשילד הוא תמיכה בהשכלה הגבוהה, צמצום פערים חברתיים ודחיפה לאוכלוסיות מוחלשות, ואולם הקרן הגיעה למסקנה שמדובר בשעת חירום ונוכח המצוקה התקציבית של בתי החולים וגודל המשימה העומדת בפניהם החליטה להסיט כספים ליעדים שאינם במרכז פעילותה.

הברונית אריאן דה רוטשילד העומדת בראש הקרן ציינה כי "כמורשת משפחת רוטשילד לדורותיה אנו נרתמים בכל הכוח לאתגר העצום שניצב בפני האנושות כולה. נרתמנו כמובן להגביר את ההיערכות להמשך התפשטות הווירוס ולהגנה על צוותי הרפואה שעומדים בחזית המלחמה בקורונה במסירות רבה, ואנחנו נרתמים להשלים את הפערים כדי שימשיכו להציל חיים בבטחה מלאה ועם כל הציוד הדרוש. ישראל חזקה ואנחנו לצדה תמיד. אני בטוחה שיחד נוכל לאתגר וננצח".

מקרן אדמונד דה רוטשילד (ישראל) נמסר: "אנו פועלים ליצירת חברה ישראלית צודקת, מלוכדת ומשתפת, ומניעה תהליכים עמוקים של שינוי חברתי במטרה לקדם את המצוינות, הגיוון והמנהיגות באמצעות ההשכלה הגבוהה. כממשיכת דרכה של מורשת פילנתרופית בת 130 שנים, מגשימה הקרן את המחויבות ארוכת השנים של משפחת רוטשילד לרוח החלוצית של מדינת ישראל ומשקיעה בסוכני שינוי ובקידום החלוצים החדשים שלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker