מהדקות את החגורה: כלל ביטוח ומנורה מגיבות למשבר הקורונה

הנהלת כלל ביטוח הגיעה להסכמה עם ועד העובדים לגבי הוצאתם של 20% מהעובדים לחופשה ללא תשלום עד סוף אפריל ■ מנורה הודיעה כי כדי להימנע מפיטורים כל עובדי החברה יעברו ל-80% משרה

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
בניין כלל ביטוח בתל אביב
בניין כלל ביטוח בתל אביבצילום: דודו בכר

כלל ביטוח הגיעה היום (חמישי) להסכמות עם ועד עובדי החברה לגבי הוצאתם של 20% מהעובדים לחופשה ללא תשלום מיום ראשון הקרוב ועד סוף אפריל. 700 העובדים יוכלו לבחור אם לנצל במהלך התקופה את ימי החופש שנצברו עבורם, כולל חריגה שלילית של עד 8 ימים.

בחברה ציינו כי העובדים שיצאו לחל"ת ייהנו מתנאים משופרים, כולל שמירה על הטבות שלהן הם זכאים כמו רכב וטלפון סלולרי. בחג הפסח תצא החברה לחופשה מרוכזת, למעט העובדים החיוניים.

גם מנורה הודיעה על שינויים בסדרי העבודה בעקבות המשבר. החברה תעביר את עובדי החברה ל-80% משרה על מנת שלא לבצע פיטורים. עובדים שאחוזי המשרה שלהם נמוכים מכך - ייצאו לחופשה על חשבון ימי החופש שנצברו להם למשך 30 יום. במידה שאין לעובד מספיק ימי חופש - הוא ייצא לחל"ת.

תחום הביטוח נחשב תחום חיוני, שכן מלבד תביעות ביטוח החברות עוסקות בניהול כספי הפנסיה של הציבור. מלאכה זו  מחייבת ניהול צמוד ועירני, כדי לנצל הזדמנויות שנוצרות בשווקים ולטייב את תיק ההשקעות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker